Безпека покупок

Щодня на сайті відбуваються тисячі успішних замовлень. Але час від часу ми отримуємо скарги від людей, які постраждали від дій шахраїв. 

Будь ласка, зверніть увагу на рекомендації, які допоможуть вам уникнути обману.

Як розпізнати шахрая

1. Неймовірно низька ціна достатнього дорогого товару. Зазвичай шахраї-продавці виставляють товар за неймовірно низьку ціну. Наприклад, чобітки, які скрізь коштують 500 грн — за 200, або самокат, вартістю понад 1000 грн — за 300.

Низька ціна повинна вас насторожити. Іноді люди дійсно мають гостру потребу в грошах, але частіше шахраї, користуючись вашою довірою, ошукують, розповідаючи історії про рідних в лікарні або ще якусь трагедію.

2. Найчастіше у шахраїв немає рейтингу. Вони реєструють акаунти-одноденки, користуючись різними поштовими й айпі-адресами. Тому краще утриматися від участі в аукціоні у продавців без рейтингу, які не вказують можливість післяплати в описі лота.

Особливо уважно потрібно працювати з продавцями, які зареєструвалися зовсім нещодавно.

3. Насторожіться, якщо продавець відмовляється продавати товар післяплатою. Багато продавців дійсно не хочуть ризикувати, відправляючи товар післяплатою. Але, якщо у продавця немає рейтингу, погоджуйтеся на оплату тільки після отримання товару.

Отримуючи посилку на пошті, обов'язково перевірте вміст в присутності співробітників пошти. Недобросовісні продавці можуть відправити ганчірки замість одягу.

Якщо товар дорогий, а без пересилання не обійтися, можна запропонувати таку схему: ви оплачуєте вартість пересилки (в одну або дві сторони), а продавець відправляє товар післяплатою. Так ви ризикуєте відносно невеликою сумою.

4. Можна перевірити номер карти і телефону в чорному списку або в пошуковій системі. Але відсутність номер не гарантує вам безпеку покупки. 

Деякі шахраї дають для оплати не свій номер картки, а іншого продавця. Наприклад, шахрай замовляє десь товар, обирає спосіб оплати на картку, і дає вам номер цієї картки. Таким чином, ви оплачуєте шахраєві його покупку, в той час як він залишається осторонь. 

5. Спілкуйтеся тільки в повідомленнях на сайті, не перераховуйте гроші на картки, номери яких вам були продиктовані по телефону, надіслані в смс або поштою. Історія повідомлень допоможе нам заблокувати користувачів-шахраїв, а в деяких випадках навіть попередити шахрайство. 

Крім того, картки легко купують на чорному ринку. За пару днів, поки не назбиралося досить скарг про шахрайство в банку, шахраї встигають зібрати досить велику суму. Знайти їх практично неможливо.

6. Якщо ви сумніваєтеся в чесності продавця, не ризикуйте. Ми робимо все можливе для попередження шахрайства, проте, шахраї постійно вигадують нові способи обману системи захисту.

Допомога на Кашалоті