Конфліктні ситуації та часті питання про аукціон

Найчастіше аукціон допомагає зробити швидкі та вигідні покупки і продажі. Але іноді трапляються конфлікти. 

Продавець відмовляється продавати лот/не виходить на зв'язок

На жаль, так буває. Ми не можемо змусити продавця продати товар, якщо він не хоче. Ви можете залишити продавцю негативний відгук — отримавши три негативних відгуки, користувач буде заблокований на місяць. А при повторних порушеннях — назавжди.

Продавець завищує ціну після аукціону

Продавець вимагає виконати якісь додаткові умови або штучно завищує ціну. Наприклад, вимагає оплатити упаковку або оформлення посилки, відмовляється відправляти товар за рахунок покупця або надавати чек про оплату пересилки. Вартість упаковки та оформлення товару включена в стартову ціну. Деякі продавці так намагаються відмовитися продавати лот за низькою ціною. Їх, звичайно, можна зрозуміти. Але правила є правила. Якщо вартість упаковки завищена, покупець може розглядати цю ситуацію, як відмова продавця продавати лот.

Продавець відмовляється комбінувати лоти в одну посилку

Продавець зобов'язаний відправити всі лоти однією посилкою, виграні і оплачені в межах 48 годин з моменту виграшу першого лота. Якщо продавець вимагає додаткову оплату за відправку лотів, виграних протягом 2 днів і оплачених одним платежем, покупець може розглядати цю ситуацію, як відмова продавця продавати лот.

Покупець відмовляється викупити лот/не виходить на зв'язок

Покупець може відмовитися від викупу лота, якщо:

  • продавець завищує ціну за рахунок вартості доставки, упаковки або оформлення лота,
  • продавець не надав реквізити для оплати протягом доби після закінчення аукціону.

У всіх інших випадках покупець повинен викупити лот за своєю ставкою, навіть якщо його обставини змінилися, він передумав, чи не дочитав або не побачив суттєві характеристики товару. Тим не менш, деякі покупці не викуповують лоти. Ми не можемо їх змусити. Проте в цьому випадку ми повертаємо комісію за лот продавцю і блокуємо покупця в аукціонах.

Покупець отримав не той товар, який був в описі лота

Якщо з яких-небудь причин покупець отримав не той товар, який був в лоті:  не того розміру, з прихованими недоліками, іншої моделі, він може повернути товар продавцеві.

Якщо товар був перевірений на пошті і було складено акт огляду та повернення посилки, продавець зобов'язаний негайно відшкодувати покупцеві всі витрати, пов'язані з доставкою в обидві сторони, і вартість товару.

Якщо недоліки були виявлені вже вдома, покупець повинен сфотографувати товар, щоб було зрозуміло, в чому саме проблема, і повідомите продавця про виявлені недоліки. Якщо продавець згоден, що це його товар, і недоліки неможливо було зробити після отримання посилки (наприклад, не той розмір, інша колір або очевидні сліди тривалого і неакуратного використання, про які не було відомо), продавець зобов'язаний прийняти назад товар, сплативши за доставку в обидві сторони.

Якщо продавець не визнає товар, заперечує наявність недоліків перед відправкою, покупець може звернутися до модератора, описавши всю ситуацію. 

Допомога на Кашалоті