Безпека продажів

Найчастіше від шахрайства страждають покупці, коли перераховують гроші на картку невідомим. Але деякі шахраї обманюють продавців.

1. Ніколи, ні за яких умов не повідомляйте нікому ніяких даних (дату народження, номер паспорта, телефон, підключений до банкінгу, секретне слово-пароль), крім номера картки для оплати товару.

2. Ніколи не повідомляйте нікому коди і паролі, що приходять в смс від банку.

Знаючи ваш номер телефону, прив'язаний до банкінгу, шахраї телефонують, представляються співробітниками банку і, нібито для завершення переказу грошей на вашу картку, просять у вас пароль, який прийшов в смс. Отримавши цей пароль, вони знімають з вашої картки гроші — деякі банки дають таку можливість навіть без наявності картки.

За умови переписки в особистих повідомленнях можливість такого обману майже нульова. У шахраїв немає способу дізнатися ваш номер телефону, прив'язаний до банкінгу.

3. Щоб не ризикувати при відправці товару післяплатою, домовтеся з покупцем про передплату у розмірі вартості пересилання.

4. Деякі шахраї використовують так звану «схему трьох». 

Шахрай бере у продавця реквізити, які в свою чергу передає для оплати третій особі — нібито для оплати за товар, оголошення про продаж якого виставив десь сам шахрай. Третій перераховує гроші на вашу картку. А товар ви відправляєте шахраєві за адресою, яку він вам надав. 

Таким чином, ви отримуєте гроші, але людина, що відправила вам гроші, не отримує товар. Це може привести до блокування вашої картки і більш серйозних наслідків.

Уникнути схеми трьох можна двома способами: 

  • налаштувати отримання оплати через Кашалот — заповнити реквізити своєї картки, таким чином оплату зможе зробити тільки людина, у якої є доступ до акаунту покупця,
  • не відправляти товар і не приймати оплату у покупців без рейтингу (або з поганим рейтингом), якщо прізвища відправника грошей і одержувача товару не збігаються.

Допомога на Кашалоті