Безпека покупок

Щодня на сайті здійснюються тисячі успішних замовлень.

Але іноді ми отримуємо скарги від людей, які постраждали від дій шахраїв.

Будь ласка, зверніть увагу на рекомендації, які допоможуть вам уникнути обману.

Як розпізнати шахрая

  1. Неймовірно низька ціна достатнього дорогого товару. Зазвичай шахраї-продавці виставляють товар за неймовірно низьку ціну. Наприклад, чобітки, які скрізь коштують 500 грн. — за 200, або самокат, вартістю понад 1000 грн. — за 300. Низька ціна має вас насторожити. Іноді люди дійсно гостро потребують грошей, але частіше шахраї, користуючись вашою довірою, обманюють, розповідаючи історії про рідних у лікарні чи ще якусь трагедію.
  2. Найчастіше у шахраїв немає рейтингу. Вони реєструють акаунти-одноденки, користуючись різними поштовими та айпі-адресами. Тому краще утриматися від участі в аукціоні у продавців без рейтингу, які не вказують на можливість накладеного платежу в описі СП. Особливо уважно треба працювати із продавцями, які зареєструвалися зовсім недавно.
  3. Насторожіться, якщо продавець відмовляється продавати товар післяплатою. Багато продавців дійсно не хочуть ризикувати, відправляючи товар післяплатою. Але, якщо продавець не має рейтингу, погоджуйте на оплату тільки при отриманні товару. Отримуючи посилку поштою, обов'язково перевірте вміст у присутності співробітників пошти. Недобросовісні продавці можуть відправити ганчірки замість одягу. Якщо товар дорогий, а без пересилання не обійтися, можна запропонувати таку схему: ви оплачуєте вартість пересилання (в одну чи дві сторони), а продавець відправляє товар післяплатою. Так ви ризикуєте щодо невеликої суми.
  4. Можна перевірити номер картки та телефону в чорному списку або в пошуковій системі. Але відсутність номера не гарантує вам безпеку угоди. Деякі шахраї пропонують для оплати не свій номер картки, а іншого продавця. Наприклад, шахрай замовляє десь товар, вибирає спосіб оплати на картку, та дає вам номер цієї картки. Таким чином, ви оплачуєте шахраю його покупку, в той час як він залишається без роботи.
  5. Спілкуйтеся тільки в повідомленнях на сайті, не переводьте гроші на карти, номери яких вам були продиктовані по телефону, надіслані в смс або поштою. Історія листування допоможе нам заблокувати користувачів-шахраїв, а в деяких випадках навіть запобігти шахрайству. Крім того, картки купуються на чорному ринку. За пару днів, доки не зібралося достатньо скарг про шахрайство в банку, шахраї встигають зібрати чималу суму. Знайти їх практично неможливо.
  6. Якщо ви сумніваєтеся у чесності продавця, не ризикуйте.

Ми робимо все можливе для попередження шахрайства, проте шахраї постійно винаходять нові способи обходу системи захисту.

Помощь на Кашалоте