Мами дівчат , зайдіть будь ласка

Дівчата , я знову за порадою , цього разу не з ремонтом, а зі своєю донькою. Їй майже 9 років, розумію що змалку трохи залюбили її, частково знімаю з себе відповідальність, бо чоловік часто втручався в цей процес і слова ні вона майже не чула - зацілована, залюблена словами, ременю звісно не знала, іграшки, вкусняшки все це було вдосталь. В цьому році все більше вона стала некерованою - їсти не їсть нормально, в голові косметика ( хоч я сама майже не користуюсь), хоче стати Айдолом)))) і полетіти в Корею. Вчиться в школі добре, хоч найменша, але якщо говорити її словами то вона в топі - в школі і серед друзів. Зарозуміло поводиться, вважає себе королевою, зверхньо ставиться до інших дітей і навіть старших...

Тепер самі "вершки" - буває нормальна дитина- слухає хоч частково, а днями просто виводить мене до піку і хочеться відлупашити її! Вже і телефони відбирала- на тиждень і більше, наказувала грошима - не давала їй на розходи свої, але в той самий день вона продовжує бунтарити. Піднімає голос, кривляється, огризається , психує , закочує очі, бахкає дверима... я себе ледь стримую, Невже початок підліткового віку так рано? Бачу що вже набухають груди, цікаво чи це пройде і коли? Такі качелі через день так точно, часто відчуваю що не маю впливу на їй стан, ось сьогодні за те що я відібрала в неї телефон вона крикнула зі злістю , що ненавидить  мене (((( Не знаю що мені робити, була у психолога я, трохи мене налаштувала, що я спокійніше до цього ставлюсь, але в нас ще є малеча майже два роки малій. Намагаюсь і старшій давати ласку і увагу, вона навіть сама просить щоб я полежала з нею в ми мило щебечемо на ніч, кажемо один одному що любимо , цілую на ніч, обнімашки - це все є, але якась агресія якщо щось не так як вона хоче , каже постійно "так не чесно!!!" або "а чому я маю це постійно робити? , чи каже мені " ти постійно неправа!!"... чоловік по поличкам пояснює їй чому так, спілкується , але вона нічого не сприймає, гримає дверима, тікає(((

Темы: Виховання і психологія

288 коментарів

 • Naaataly 22 травня, 04:18 1

  Дуже раджу, як раз по вашій темі!
  Успіхів Вам в терпіння! Це треба пережити!

  Зображення
 • Dmitrydov77 22 травня, 07:54

  Дякую, зараз замовлю

 • natali111 22 травня, 06:37 19

  Моя особиста думка - це результат того, коли в сраку заглядають, бо у всьому має бути міра. І в тексті ви самі дали відповідь на питання. В мене є дуже хороша знайома, в якої дівчинка семи років уже починає так себе поводити як і ваша, і та знайома вже не раз плакала через це,, бо дитина вже і з кулаками при інших кидається на маму, а раніше знайома казала, що буду ростити її "королевою". І теж, ні в чому не відмовляла, балували, цілували і в попу заглядали, і, не пройшло багато часу - з семи років мають "результат" . І в класі дочки теж є така "королева" але її діти там так не сприймають, бо батьки це одне а чужі люди інше, то там і психи і сльози і вимоги, що її всі винні. Як в вашому випадку бути поради мабуть не дам, бо так як я це бачу вам швидше всього не підійде )) . Я би чесно, при такій поведінці, згребла б і надавала б по м'якому місці і таки да, ремньом і відчутно, щоб трохи чадо задумалось, що треба до батьків , які ще й в сраку заглядають відноситись з повагою і цінити, що вона має таких батьків які балують і "кружать". Бо не всі діти мають всього вдосталь і такого відношення також, а деякі дітки в результаті війни вже і батьків не мають. Можна батькам побігати по "психологам", послухати в свій адрес ті шарлатанські поради, як їм треба це терпіти, але це до одного місця. Ну хіба що погоджусь з тим, що якщо і треба "потерпіти", то це плата за таке виховання, але, навряд чи ця порада додасть здоров'я вам батькам. Бо чадо буде ще більше лізти на голову, а ти терпи, бо завжди винен(( Для мене це безвихідь, тому я своїх дітей виховую по іншому. Вони переді мною дуже не випендрюються, бо знають, що отримають "на горіхи". І в мене ніколи не було проблем, наприклад в магазинах, коли була з ними малими, в плані істерик з валяннями на полу, як деколи наблюдала за іншими, бо не купую те, що їм хочеться. Чи на дитячих площадках, коли дитина також бере без дозволу чужі речі, а як не дають, то верещить на весь двір, бо вважає, що її цим дуже образили і т.д.

 • 64 коментаря
 • Oceanlover 28 травня, 20:56 1

  @LanaFlower По вашій логіці, то не батьки б'ють різками, а Бог?

 • IZIS_ 28 травня, 23:50

  @LanaFlower Так а побиття тоді до чого тут?

 • IZIS_ 28 травня, 23:52 3

  @LanaFlower І боязнь зробити прикро...бо буде покарання? Спогади дитинства? Батьків не за це поважають, здається...

 • natali111 22 травня, 06:45 5

  При цьому, мої діти теж не обіжені, мали вдосталь і іграшок і вкусняшок, і теж то тим то сим балували, але як в біблії написано "для любимого сина не жалій розги...", то так і робила при необхідності

 • Коментар видалено

 • solomina 22 травня, 06:49 1

  Бажаю терпіння, моїй 14, у вас лише початок. З порад більше розмовляйте, намагайтесь зрозуміти дитину. Але буває що і мене накриває. Стримуюсь і йду гуляти, бо розумію що зірвусь

 • bondar_vv 22 травня, 07:11 17

  Маю не один приклад дітей та родин, де діти мали все...Росли в достатку та безмежний любові..вони мали все найкраще...І це чудові, виховані, любляча та спокійні діти...гадаю , причина в тому, що їх таки Виховували..
  Ви , автор, не знайшли золотої середини між любов'ю та вседозволеністю ..Але в 9 років ще можна працювати з дитиною..В першу чергу , навчіться говорити Ні..і чітко аргументувати це Ні. Хваліть, коли донька молодець, і давайте на горіхи, коли офігівша....сил Вам.

 • Rossa 22 травня, 07:56 2

  А Ви не живите з батька разом в одній квартирі? Бо я помічала таку тенденцію, якщо є такі житлові умови для всіх разом, де всі дорослі мають різні погляди на ті чи інші речі, одні дають, інші забороняють, поміж собою суперечки, то діти як той м'яч стають: починають і скачуть як можуть посеред різних дорослих поглядів.

 • 1 коментар
 • samsanty 22 травня, 08:15 2

  100%.
  Теж бачила таке. Тато сварить, а мама різко заступається. Авторитет батька падає в очах дитини, і вже знає, як маніпулювати в свою сторону.

 • Dmitrydov77 22 травня, 09:02

  @samsanty У нас навпаки я сварю, а його було все одно, жалів її, не хочу її втратити - хай я навіть буду поганою мамою

 • Rossa 22 травня, 10:44 1

  @Dmitrydov77 Ну коли батько і мама ще якось, а от коли ще бабусі і дідусі доєднуються у побуті, то дититина не має орієнтиру і дьоргається

 • Leto25 22 травня, 08:06 7

  Це називається вседозволеність. Винні в цьому батьки .Дуже ще мала себе так поводити,а далі що буде? Потім такі дівчатка народжують в 15 років.. Дати прочуханки і обмежити в хотілках.

 • 10 коментарів
 • Zaina 22 травня, 11:18 1

  @Tovar4ik Вот и у меня тогда возник вопрос:)))

 • Zaina 22 травня, 11:22

  @Zaina Может были заняты научной деятельносью. Мы с этой девочкой подружмличь, я была у нее дома, почти год занималась с ней английским. Родителей почти никогда не былр дома, только бабушка, тоже профессор в прошлом

 • Dmitrydov77 23 травня, 00:28 1

  @samsanty Мене тримали в єжових і так, я хотіла пошвидше втікти, про заміж не дуже думала, але стати самостійною, жити окремо, купувати і їсти що хочу , то таке було. Дуже довго злилась на маму і на батьків, ображалась , але там було дуже жорстоко.

 • Riina 22 травня, 08:19 3

  В мене був трішки інший запит, більше про фізичне і психічне здоров'я. То вирішення проблеми полягало в чіткому розпорядку і фізичному навантаженні на гуртках.
  Залюбити дітей не можна, але ви доросла і встановлюєте правила. Чіткі, прописані всією сім'єю правила. І самі ж їх дотримуєтеся.
  В мене був дуже хороший дитячий психолог, вона з тих, що коригують поведінку хворих діток. Зустріла її на благодійному заході. За одну годину вирішили всі питання.

 • 5 коментарів
 • Riina 22 травня, 23:14

  @Tanyamasik Дівчатка, вона від місцевої благодійної організації, гроші за роботу не бере, хоч я і пропонувала. Зараз Юнісеф будують простори для дітей і організовують там зустрічі з психологами, я її там зустріла. Може і у вашому місті є. Не знаю чи буде вона брати людей онлайн.

 • Torri 22 травня, 23:22

  @Riina В нас є такий простір, мої туди ходять, там є і психолог, по заяві безкоштовно працює з дитиною

 • Tanyamasik 23 травня, 06:45

  @Riina В нас є юнісеф, але за психолога не разу не чула. Я запитаю. Якщо місцевий, то точно не хочу, бо їх знаю. І толку не буде.
  Дякую, що відповіли

 • Al4onok 22 травня, 08:45 1

  Яке у вашої доньки є хоббі? Може танці, малювання, якісь творчі гуртки? Я дивлюся на свою доньку і на інших дітей. І якщо порівнювати, то ті дівчата, які зайняті якоюсь справою набагато стпиманіші і спокійніші. Я не маю на увазі замкнуті, а просто вони більш адекватно себе поводять. Може в цьому напрямку спробуйте, зацікавити її чимось

 • Dmitrydov77 22 травня, 09:05 1

  Так, є, любить малювати, перебираюсь ближче до центру теж з цією місією - хай ходить на гуртки

 • Torri 22 травня, 08:55 3

  Я згадала одну передачу, давно це було, я любила дивитися.. як в американські родини з невихованими собаками приїздила няня для того пітомци, від якого всі потерпали і ..о чудо, за тиждень чи два собаку як підміняли.. дуже було цікаво спостерігати. То я про що...справа в більшій мері саме в нас, в батьках. Коли скорегувати себе, виставити кордони і межі і чітко все виконувати, послідовно, то буде результат і на дитині. Але це складно і треба писати собі план дій

 • 2 коментаря
 • Torri 22 травня, 10:10

  @bondar_vv Я ще дівувала тоді, по істv здається було...а це прочла й згадала

 • edina 23 травня, 18:30 1

  Поведінкова терапія однакова для всіх ссавців.
  Треба встановити керівний контроль. Все що їй подобається має бути під вашим контролем. Гаджети у вас і тільки на годину- дві видаватись, або встановлений батьківський контроль на гаджеті. Кишенькові гроші, косметика, подарунки тільки за хорошу поведінку. Якщо поведінка погана все забирати. Спочатку буде поведінка ще гірша.
  Загугліть АВА терапія, встановлення керівного контролю.
  Але я мабуть обрала б інший шлях.
  Спустилась би на її рівень і підтримала. Ти хочеш бути Айдолом? Яка крута мрія!!! Хочеш жити в Кореї ? Клас! Це чудова країна. Але для цього потрібно багато працювати! Давай вчити корейську або англійську мову, можливо на танці записатись, або на вокал.
  Не ламайте її, а станьте подругою!
  Це може бути або перехідний період або ревнощі до меншої дитини. Вона звикла що вся увага її була, а тепер таким чином привертає увагу.

 • Dmitrydov77 23 травня, 19:58

  @edina Я сьогодні вже запропонувала їй вчити корейську, так що виправляюсь

 • Коментар видалено

 • Malinka_orijinal 22 травня, 09:17 7

  Маєте те, що виховали. Але бити не можна.

 • 7 коментарів
 • Коментар видалено

 • Коментар видалено

 • Lollaya 29 травня, 07:57 1

  @Chuchasonya Які мої діти, покаже моя старість, зараз я не знаю які вони. А поки що, просто люблю їх такими як вони є. Іду курить, рахую до 20, чи до 120 коли бісюсь, бачучи в них свої недоліки і батькові, але гени не воші- не виведеш. Телятко народженне з лисинкою- виросте бичком з лисинкою.

 • Zaina 22 травня, 09:20

  В мене таке питання: кого зовсім не били в дитинстві?

 • 32 коментаря
 • Коментар видалено

 • Коментар видалено

 • Lollaya 28 травня, 06:57

  @Profesora Привітик!! Рада бачити. Приємно що тут все стабільнєнько, почерк у багатьох дівчаток бачу той самий)))). А тоді почалась війна тому я пішла жити до життя. Діти виросли, тому теми та мої інтереси змінились.

 • Emma____ 22 травня, 09:23 6

  вы описали 99% детей в таком возрасте в теперешнее время

 • 3 коментаря
 • optsale 26 травня, 08:31

  @Lollaya 100%

 • Oceanlover 28 травня, 21:00 2

  @Lollaya Це як "якою ідеальною мамою ви не були б, вашим дітям все одно буде що розповісти своєму психотерапевту"?

 • Lollaya 29 травня, 07:47

  @Oceanlover Так ви праві))). Я б сама сходила, полежала, потринділа, щоб мою кашу в мозку, хтось по поличках порозкладав. Але знайти психотерапевта, в моєму селі Криві коліна - це квест, про який можна розказувати до вечора). Оксанка нев'їб**"енний лікар, терла соплі рукавом до 9 класу і билась в істериці коли хтось брав її ручку без дозволу, потім десь пропала, роки пройшли - вуаля табличка на кабінеті "психотерапевт". Немає в мене в місті нікого толкового. Онлайн - лотерея. Тому використовуєм народну медицину- є фраза якою я закінчую спір про "мама, а якщо бити, у мене була б дитяча травма?":
  - Характер тренуй. Он бабушку Аню в голодовку чуть не з'їли, але вона не знала такого слова, тому виросла нормальна і адекватна.

 • Коментар видалено

 • 16 коментарів
 • Коментар видалено

 • Lollaya 28 травня, 07:05 3

  @Antonina777 Так і роблю. Ваші лонгріди пролистую, я два роки не заходила не читала, але бачу що все стабільно - звізда на місці, і вислови ті самі і посил.

 • Коментар видалено

 • Lynxx 22 травня, 09:41 11

  Бити неможна. Виправдань цьому немає. Принижувати фізичним насильством того, хто слабше, ще й дівчинку - неприпустимо. Тим більше бити за власні пробіли у вихованні, ща те, чого ви її не навчили? Сподіваючись, що вона почне поважати того, хто її причиняє біль? Вона і відчуватиме лише біль, образу і страх, аж ніяк не повагу.
  Кордони і межі. Їх треба встановлювати зараз, поступово, не сподіваючись на швидкий результат!
  1. Режим дня. Я на 90% впевнена, що дитина не досипає, і точно неправильно харчується, ви самі це зазначили. Встановити години їжі і сну. На ніч телефон не давати. Не забирати на тижні, це не діє, а встановити денну норму.
  Ще дуже дієвий метод - "англійське покарання", коли дитину відправляють в будь-який час дня до ліжка. На годинку, полежати, подумати, заспокоїтися, а може, і поспати. Також можна попросити її написати свого роду "пояснення" - чому вона так вчинила, що хотіла від вас, які пропонує подальші варіанти.
  Також можу порадити книгу "Доки ваш підліток не звів вас з розуму" і про дитину є перша частина.

 • 27 коментарів
 • Tovar4ik 24 травня, 13:18 2

  @Arlana И я тоже сразу посылаю всех посылающих, что и видно по нашей переписке с вашей Оксаной. И это будет видно не только по переписке, но и по событиям в реальной жизни, потому что все посылающие идут в направлении своего посыла. Каждый выражая своё мнение и начиная с посыланий и оскорблений может вспомнить что этот путь пройдёт сам.

 • Tovar4ik 24 травня, 13:24 2

  @Arlana И вы и Оксана отвечаете в вашем - своём стиле, с желанием посылать сразу или не сразу, и это ваша ,, адекватность".. И это не мой стиль.
  Вижу как вам очень хочется проявить свою адекватность" :rofl:

 • Llizard 24 травня, 18:53 10

  @Arlana Вам величезний плюс, що заступилися, але не варто витрачати час, а Оксані не варто перейматися. Тут повна"клініка"))

 • R9bina 22 травня, 09:51 3

  "залюбленістю" дитину не зіпсувати. Що до виховання в пості не дуже зрозуміло, але що до етапу розвитку дитини, то вітаю у вас підліток. Зараз підлітковий вік стартує приблизно в 9 років,а що до закінчення, то межі більш розмиті, ніж раніше

 • Justyna 22 травня, 10:17

  Заспокоїтись і продовжувати любити. Якщо не вистачає бази, раджу курси Марії Сичинської про підлітків, сама слухаю, але ще на початку

 • Zaina 22 травня, 10:36

  Шановний автор, я не бачу катастрофи з Вашою донькою, так, звісно, тнкба розмовляти, виставляти пріоритети, приділяти увагу, може звернутися до психолога, але у всіх тіж сами проблеми з дітьми, просто ніхто про це говорить, тшму що всі тут тіпа Мері Поппинс:))

 • 4 коментаря
 • Lollaya 26 травня, 08:05

  @samsanty Як як -дорослішають, стають як всі навколо, дорослі неідеальні люди)

 • Lollaya 26 травня, 08:09

  @Zaina В 17 вже курили на порозі школи, а не позаду). І як показує практика "не спились, на пенелі не закінчили і далеко не дворніками повиростали" , а дуже навіть навпаки)))))

 • Lollaya 26 травня, 08:09

  @Zaina В 17 вже курили на порозі школи, а не позаду). І як показує практика "не спились, на пенелі не закінчили і далеко не дворніками повиростали" , а дуже навіть навпаки)))))

 • R9bina 22 травня, 11:10 9

  Почитала коментарі до теми. Це жах якийсь, виявляється є досить багато людей, хто тупо лупить своїх дітей і вважає це нормальним (деякі навіть Біблією це виправдовують!) та ще й іншим радять "дієвий метод". І оцей ще перл "мене били і я виріс/виросла людиною". Та хто вам це сказав? Звідки впевненість?

 • 11 коментарів
 • Tanyamasik 23 травня, 06:49

  @natali111 ++++ дійсно сільські діти більш добріші, і до роботи з маличку привчені. Попроще в селах виростають.

 • Коментар видалено

 • IZIS_ 28 травня, 14:58 6

  @Chuchasonya Діти винні? Чи може є батьки, які мають терпіння і вміють пояснити словом, щоб дитина зрозуміла. А є батьки, які не вміють пояснити і просто б'ють дитину від власної ж слабкості.

1 2
Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Повернутися до Клубу