Всяке-різне: читане-прочитане і ще недочитане (із дівчинкою 8+ років).

Збирала-збирала, збирала-збирала... Тільки-но здавалося, що все, вже все згадала і принесла, що прочитали останнім часом, а ні! Ще щось зринало у пам'яті. Набридло! :) Так і цілий день пройде, а я ще не напишу. Які книги вирішили, потрапити мені до рук, ті й покажу ;)

АПД. Розділила тему на дві: прочитане самостійно і те, що читала дочці я. Дуже вже довжелезно виходило, коли все разом :relaxed:

Отже, це вже прочитане. 

 

Віка Мізюк: Муха, дзвоник і Різдво

З вашого дозволу, про цю книгу викладу скріни :) 

Скрін звідси

 

Роальд Дал: ВДВ (Великий Дружній Велетень)

Одна із тих книг Дала, що гарно заходить більшості. А то "Відьми" лякають дітей, "Джеймс і Персик" батьків і тд )))

Історія про те, як добрий Велетень був змушений викрасти дівчинку-сирітку Софію з притулку (їй там жилося не мед, все одно) і як вони спільними зусиллями (не без допомоги Королеви Англії) припинили людожерні безчинства, які чинили інші дев'ять НЕдобрих велетнів!

Мова ВДВ - пєсня! :joy:  Хочеться скласти словник, прям. Жабурястики, второпіпаєш, чудовартісно, крадоцупити, "Вона ніколиво в животі тобі не повірить". Хочеться вивчити деякі слова! Оце Морозов з Малковичем наперекладали так наперекладали! 

О. Волков: Вогняний бог Маранів

Цикл про Смарагдове місто почали читати ще влітку. Дуже-дуже сподобався, із величезною цікавістю доня чекала, коли у мене знайдеться час, почитати далі. Але після другої книги, мені почало здаватися, що всі новинки пройдуть повз нас, якщо ми будемо одним махом дочитувати всю серію )) Тому ми робимо паузи. 

Ця частина про нові поганські витівки Урфіна Джюса - той випадок, здається (ми ж не дочитали цикл ще, тож не впевена), коли горбатого могила виправить. Він прийшов до забитого народу, що живе у глушині гір, оголосив себе богом, задав їм курс "Наше дело правое, победа будет за нами!", розповівши, що живуть вони поганенько, бо сусіди все собі заграбастали і давай завойовувати Чарівну країну! 

АЛЕ, на відміну від попереднього разу, мене тоді це дуже обурило, мушу сказати, жителі Країни вже знали, що таке мирне життя, а що таке окупація, і цього разу давали ворогу відсіч! 

Кір Буличов: Мандрівка Аліси.

Історія про те, як під час літніх канікул, Аліса разом із татом професором Селезньовим, капітаном Полосковим та механіком Зеленим врятували від космічних піратів Другого капітана - одно із славетної геройської міжгалактичної Трійки!  Вирушали вони, до слова сказати, в експедицію, щоб зібрати рідкісних тварин для Московського зоопарку :) 

Сподобалось! Хочеться ще історій про Алісу - підемо до бібліотеки. Ця книга - єдина українською, що видавалась у 2000х та і її немає у продажу вже. Все інше - це стара Веселка. 

Хотіла знайти хронологію, але знайшла таке "Точного порядку книг в серії немає, хоча дехто з дослідників здійснювали спроби сортувати їх за гаданим віком Аліси." :smile:

Є у книзі кілька невідповідностей, саме таких, які мене дратують (друкарські посилки, наприклад, я вибачаю охоче. Якщо вони не на кожній сторінці). У тексті "синій комбінезон", а на малюнку червоний. У тексті "притулився до дверей худючою спиною", а на малюнку опецькуватий інопланетянин :laughing: 

І навіщось Ранок переклав (ох ти ж, не памятаю контексту вже), хтось із інопланетян чи що, сказав "українською". Гм-м, можна пречудово було обійтися словосполученням "нашою мовою" - універсально ж :) Не додумались. 

Еріх Кестнер: Конференція звірів. 

Утопія. Про те, ніби можна зробити так, щоб не було на Землі кордонів та війн.

Людські політичні діячі збираються на Конференцію, щоб обговорити мирні питання. Звірі ж не ймуть віри, що люди зможуть до чогось путнього договоритися. Їх то це і не сильно обходить, зате вони дуууже сильно співчувають людським дітям. І саме заради них, вони вирішують взяти ситуацію під контроль. 

Висунувши кілька ультиматумів і переконавшись, що все дарма, звірі врешті викрадають усіх дітей на Землі й таким чином нарешті змушують лідерів держав та військових пристати на їхні умови. Всі кордони скасовуються, вся зброя знищується, поліція озброєна луками та стілами, стежить виключно за тим, щоб наука і техніка служили справі миру; кількість шаф з паперами в установах скрочується до мінімуму і таке інше. 

Якість видання на 2+. Сама історія має місце бути, але стиль викладення мені не сподобався.

Грицько Григоренко: Королівна Крихітка та Киць-Киць.

Ще одна утопія. Соціалізм з людським обличчям )) Багатий роздає бідним, ще й не своє, а батьківське. Батьки не в захваті. Потім чарівна фея дарує чарівного кота, який перетворює сльози на коштовне каміння, яке вже можна до несхочу роздавати, кому завгодно. 

Чарівна Киць-Киць втекла (не можна було називати її ім'я вголос, а королівна забула), вчепившись хлопцю-брехуну, який прикидався бідним, у голову. Врешті вона потрапила до малесенького дівчатка, ще не зіпсованого брехнею та заздрощами, де і залишилася жити.

Більшість із нас за мир у всьому світ; за те, щоб не було бідних. Ідеї рівності - вони ж непогані. Просто, це нереально. Прочитавши книжку, вклавши дитину спати, я полізда у Гугл, щоб з'ясувати, у які ж часи жив автор. І з'ясувалось що: Грицько Григоренко (справжнє ім'я Олександра Євгенівна Судовщикова-Косач (1867- 1924)-  побачивши прізвище "Косач" я вже почала розуміти!  — українська письменниця, перекладачка, учасниця літературного гуртка «Плеяда», феміністка, громадська діячка. Подруга і сподвижниця Лесі Українки (пізніше й невістка)..."  Ну, звісно, як же по-іншому! Це ж ті часи й ті кола, де як раз і засновувався український соціалізм - Косачі, Драгоманови. Запишалася я собою, що ще пам'ятаю щось, сама не знаю звідки і спати лягла ;) 

Люблю книжки, через які доводиться копати і щось хороше викопувати ))) А сама історія  - таке собі. 

 

Це книги, які ще читаються. 

Людвік Єжи Керн: Фердинанд Неповторний

Почали читати кілька днів тому. Песик вирішив спробувати пожити серед людей. Встав із дивану, із улюбленої належаної виямочки і пішов собі. Спочатку здалося трохи нужнуватим мені, але далі веселіше вже стало, навіть регочемо. 

Що мене турбувало, то це, як же песик буде без грошей жити серед нас? А йому весь час фартить поки що: кравцеві він так сподобався, що той пошив йому костюм безкоштовно. Квіткарка оцінила його гарні манери і подарувала йому квітку. В ресторані літній пан вподобав Фердинанда і радий був оплатити його рахунок.

Зараз ми зупинилися на тому, як пес ночує в готелі. Підозрюю, що йому дозволять не платити за перебування там, у якості компеснації за незручності, які портьє та директор принесли йому ))) Річ у тім, що уві сні, Фердинанд певно, хропив чи неконтрольовано гарчав і всі пожильці скаржилися на цей звук. Коли ж портьє та директор раа-а-но-вранці розбудили його, щоб знайти в номері собаку, вони її там не знайшли (тому що ніхто не бачить у песику песика, коли він у костюмі й на двох ногах, ще й із бездоганними манерами). 

Зовсім нещодавно Ранок видав цю книги під назвою Фердинанд Неймовірний 

А. Ліндгрен: Домовичок Нільс Карлсон.

Збірка філософських казок. Я на цю книгу навіть полювала, свого часу, а Рідна мова невдовзі взяла і видала нову і вона мені гарніша. 

Ми її читаємо перед сном, коли раптово закінчується основна книга, а іти, шукати щось нове не хочеться вже :) 

Дивні, дивні вони мені... Можливо, тому що Я бачу певні приховані смисли ПІД сюжетом і, як завжди у таких випадках, думається: Гм, Уля і не розуміє до кінця, про що воно йдеться, напевно. 

Фантазії, що втілюються у життя; мрії, що так і не втілюють; тяжкохворі або тяжкобідні; майже в кожній історії вигадані друзі: домовичок; лялька, що ожила; пан Лільонкваст, який проводить у Країну Сутінків, але що повертає потім назад (поки що???). 

 

Ці книги чекають своєї черги

Г. Касдепке: Велика книга почуттів з бібліотеки. Багато оглядів є в КК

100 улюблених біблійних історій ми вже читали років у 5-6, але з'ясувалось, доня нічогісінько не памятає. Але ж це, як Давньогрецькі міфи - ми часто посилаємося на героїв, на ситуації; скільки крилатих виразів пов'язаних із біблійними героями чи героями Олімпу! Треба розуміти про що мова, вважаю ;) 

Тоді видання мені сподобалось: лаконічно, ілюстовано, зрозуміло. Побачимо, як зараз буде, можливо, вже потрібен детальніший переказ.


Теги: обзор книг, книжный шкаф, 8 лет

45 коментарів

  • zoria_zaycheska 10 лютого 2021, 09:53

    Мирослава, дякую за огляд. Знаєте, книжка "Це серйозно" - це дуже цікаво ;) про інтроверта так влучно

  • miros_ya 10 лютого 2021, 10:08

    :) Прошу
    Завантажила фото, тепер пиши по кілкьа слів до них )))
    "Це серйозно" - бомба!

  • Vasilisa01 10 лютого 2021, 09:54

    Отличная подборка! Мы с помощью Лотты пробудили интерес к чтению у нашей подружки))) Теперь Аня просит её уже в свою библиотеку.

  • LizaMarkiza 10 лютого 2021, 10:57 1

    У моей интерес чтения только пробудился Лотты :joy:

  • Lilianna_18 10 лютого 2021, 12:07

    Спасибо за обзор, посматриваю в сторону Гравити Фолз, дочь просит, отложила в хотелки теперь и я.

  • le313 10 лютого 2021, 12:19

    Щиро дякую за огляд, Мирославо! Замість того, щоби летіти в школу/садок, напишу Вам комент :wink:
    Сподіваюся, що ще буде кілька речень про кожну книжку зі спільно прочитаних з донею. Страшенно зацікавив Маламандер з Вашого опису. І Лотта. Дякую за застереження щодо ВДВ (я якраз з тих батьків, що бояться Дала). Антидепресивна книжка :two_hearts: Першу картинку з мене малювали – он і зачіска схожа) Шалена гра зі словами крутезна, дякую. Роздрукую собі аркушик, щоби спробувати. Правда ми лише до числівників довчитися, але то дрібниці. Перший скрін з вайберу? Дайте посилання, будь ласка. Я ще у фб натрапляла на обговорення "Мухи"..., авторка дипломатично всім подякувала за думки з приводу: https://www.facebook.com/groups/393191144554346/permalink/915238332349622/?app=fbl.

  • miros_ya 10 лютого 2021, 12:22

    Лесю, рада дуже, якщо щось стане у пригоді :)
    Коментарі пишу. Втомилась. Дуже довгий пост, не люблю такі гортати. Певно, розділю зараз.
    Дякую за посилання на ФБ, залюбки почитаю

  • le313 10 лютого 2021, 17:36

    @miros_ya Конференцію звірів нотую, зацікавила. І Біблія цікавою видається, ілюстрацій багато. Нам актуально, бо син ходить в недільну школу. А та дитяча біблія, яку маємо, дуже складна.
    Дякую за такі доречні посилання у огляді. Ніяк не могла зрозуміти, де чула про Фердинанда, коли побачила видання від Ранку. Візьму й своїм перечитати Велику книгу почуттів.

  • miros_ya 10 лютого 2021, 23:24

    @le313 "Конференція" вона така-а-а якась... Тема хороша, хоча я такого і не люблю, але треба ж сіяти "разумное, доброе, вечное" ))) , а подача мені не сподобалась. Мова розповіді, манера викладання. Видання саме теж неприємне. У бібліотеці взяти хіби що, або онлайн озанйомитися - воно недовге.

  • Agness 10 лютого 2021, 15:26

    а я думаю який це "Грицько Григоренко", як відчувається що казка написана жінкою)) я не стала копати( несподобалася оповідка взагалі),але дякую Мирославо,цікаво стало))

  • Gnomiki 10 лютого 2021, 15:59 1

    я догортала до цієї теми!))) Дякую, Мирославо! Дуже цікаве все!

  • Agness 10 лютого 2021, 16:07

    Багатенько читаєте)) У нас нова книга " довомичок Нільсон..." моя п!ятирічка, точно філософії не розуміє)) їй саме головне,щоб всі герої були живі і здорові, і з мамою разом( з батьками) жили)

  • Lyannaya 10 лютого 2021, 18:24

    А нас "Відьми" не лякають))) донька вже тиждень з ними бігає, щось читає)) про ВДВ багато схвальних відгуків читала, може і собі візьмемо

  • miros_ya 10 лютого 2021, 23:27

    Ми теж читали їх у листопаді чи грудні - не злякалися )) Памятаю, коли вони вийшли, із сином читали - мені тоді страшніше було )))
    Зараз згадала, що рімейк фільму зняли - треба подивитися!

  • valusenka 10 лютого 2021, 19:59

    Історія про пошуки Алісою капітанів одна з моїх найулюбленіших з серії)
    Королівна-крихітка як на мене недостатньо продумана і трохи нуднувато читається) в доні улюбленою не стала))

  • 1 коментар
  • miros_ya 10 лютого 2021, 23:28

    Про Крихитку думаю, що казка написана на вимоги того часу, просто )) Ми зараз більш вибагливі :)

  • valusenka 11 лютого 2021, 10:30

    @miros_ya В нас була така серія, не повна правда, залишились в батьків. То ми читали у порядку зірочок на кожному томі)

    Зображення
  • valusenka 11 лютого 2021, 10:35

    @miros_ya Ось інформацію по змісту знайшла:
    ***
    1. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 1. Путешествие Алисы
    Содержание:
    Кир Булычёв. Девочка, с которой ничего не случится. Рассказы о жизни маленькой девочки ХХI века, записанные ее отцом (повесть)
    Кир Булычёв. Новости будущего века (рассказ)
    Кир Булычёв. Второгодники (рассказ)
    Кир Булычёв. Это ты, Алиса? (рассказ)
    Кир Булычёв. Остров ржавого лейтенанта (повесть)
    Кир Булычёв. Путешествие Алисы (повесть)
    Кир Булычёв. День рождения Алисы (повесть)
    2. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 2. Сто лет тому вперед
    Содержание:
    Кир Булычёв. Сто лет тому вперед (повесть)
    Кир Булычёв. Два билета в Индию (повесть)
    3. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 3. Миллион приключений
    Содержание:
    Кир Булычёв. Миллион приключений (повесть)
    Кир Булычёв. Новые подвиги Геракла (повесть)
    Кир Булычёв. Заграничная принцесса (повесть)
    Кир Булычёв. Каникулы на Пенелопе (повесть)
    Кир Булычёв. Шкатулка пиратской мамаши (повесть)
    Кир Булычёв. Подземная лодка (повесть)
    4. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 4. Заповедник сказок.
    Содержание:
    Кир Булычёв. Пленники астероида (повесть)
    Кир Булычёв. Заповедник сказок (повесть)
    Кир Булычёв. Козлик Иван Иванович (повесть)
    Кир Булычёв. Лиловый шар (повесть)
    5. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 5. Гай-до
    Содержание:
    Кир Булычёв. Чудовище у родника (рассказ)
    Кир Булычёв. Вокруг света за три часа (рассказ)
    Кир Булычёв. Это вам не яблочный компот! (рассказ)
    Кир Булычёв. Клад Наполеона (рассказ)
    Кир Булычёв. Гай-до (повесть)
    Кир Булычёв. Узники «Ямагири-мару» (рассказ)
    6. Кир Булычев
    Приключения Алисы. Том 6.
    Содержание:
    Кир Булычев. Конец Атлантиды
    Кир Булычев. Город без памяти
    7. Кир Булычёв
    Приключения Алисы. Том 7. Война с лилипутами

  • Oksana_Kh 10 лютого 2021, 23:14 1

    Гарне у вас читання! Таке різнопланове)
    Читала ВДВ якось-то сама, то мені теж сподобалась. З дітьми ще не читали Дала.
    І доня цікаві книжечки читає (встигла одним оком глянути допис до редагування)

  • miros_ya 10 лютого 2021, 23:25

    :) Я перенесла його в окрему тему - дуже довгий пост виходив з усім разом.

  • Annaki 11 лютого 2021, 00:00 1

    Вийду з кущів;) нічого собі "Праця матері та дитяти". Вітаю з натхненням:confetti_ball:
    Теж хочу щось оглянути, але далі думки та дві фото книги діло не йде, а так люблю читати і зиркать огляди в КК.

  • le313 11 лютого 2021, 00:26 1

    Ді фотки – то вже суперовий огляд! Пишіть :slight_smile:

  • le313 11 лютого 2021, 00:26

    @le313 *дві

  • miros_ya 11 лютого 2021, 00:31 2

    @le313 Е, ні-ні-ні! Треба ще пару речень. Не обов'язково високопарних )))
    Наприклад, для огляду-хвасту можна написати щось типу: Як же мені давно хотілося ці книжки! А я в коментах спитаю: А чого ж хотілося так сильно і саме ці? А Леся скаже: Я теж їх замовила і вже прочитала! - і ще щось цікавеньке додасть. І вийде пречудовий огляд!

  • Marys 11 лютого 2021, 09:21 1

    Дякую. Таке різнопланове читання.
    Маю Алісу 2005 року, видавництво Школа. Можливо вони крім Подорожі ще щось з циклу друкували?

    Зображення
  • 5 коментарів
  • miros_ya 11 лютого 2021, 23:37

    Нічого собі! Гугл її не показував мені.

  • Marys 12 лютого 2021, 07:38

    @miros_ya Оце згадала, що бачила в букінистки ще книжки про Алісу від Школи. Там точно була історія про підземні подорожі (а ми її маємо окремими главами в старенькій збірці журналів, здається Юного техніка).

  • Marys 12 лютого 2021, 07:49

    @Marys Пішла шукати, про цю (Підземний човен) писала вище. Більше нічого в Школи не знайшла.
    Прбачила, що інші книжки були веселківськи (Дівчинка з Землі та Сто років тому вперед)

    Зображення
  • Marys 11 лютого 2021, 10:09

    Хотіла перейти на наступний огляд, а посилання веде на головну сторінку КК. Заміни, будь ласка

  • miros_ya 11 лютого 2021, 23:37

    Дякую, зроблю

  • Irina_ilovebooks 11 лютого 2021, 14:15

    Волков цікавить, сама не читала. Але ми у збірці км читали скорочено Країну Оз, то не пішло зовсім дітям. Тому поки боюсь. А от Буличова треба спробувати. Діти в захваті від Гостьи из будущего. Навіть не знаю, скільки разів передивлялись фільм. От би українською всю серію видали. Ще й ілюстровану) мрія просто. Нільс Карлсон теж зі старшою читаємо інколи - цікаво.

  • 4 коментаря
  • miros_ya 11 лютого 2021, 22:00

    @Irina_ilovebooks Та, знайти і купити не проблема взагалі: вони завжди є на олх :)
    Якби це було щось гарнезне-е-е, тоді мені б кортіло купити. А за простеньким ч/б Уля залюбки до бібліотеки піде ))))

  • Irina_ilovebooks 11 лютого 2021, 23:14

    @miros_ya В нашій бібліотеці вибір дуууже маленький

  • miros_ya 11 лютого 2021, 23:35

    @Irina_ilovebooks Щойно подумала подумала: до вас Уляна теж залюбки піде :smile: Тож, якщо ти купиш, ми в чергу стаємо на книгу ;)

  • bondarka 13 лютого 2021, 09:44

    Гарний стосик! "Маламандер" i "Муха" в моєму шорт-листі. Син навряд чи зацікавиться, а от мені хочеться прочитати)

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Повернутися до Клубу