О.Волков: Чарівник Смарагдового міста (Махаон)

Знаю, читають цей цикл навіть з 4-х років і діти в захваті. Я ж відкладала,  відкладала, і ось дочці 8 і "Чарівник" просто таки залетів :) Це перша книга, розвиток подій в якій, зацікавив її настільки, що вона сама-а-а, без жодних прохань, нагадувань чи вмовлянь, протягом дня брала книгу і читала мені вголос. 

Мені в дитинстві книга не сподобалась, я так розумію - я її не дочитала )) Чому - не знаю, читати любила все підряд :) Це основна причина, чому я зараз не поспішала читати її з донькою. І купувати не збиралась. Але то там ціна вигідна, то сям - так у нас назбиралось 4 із 6 книг серії :) Все вирішила адаптована версія "Чарівника Країни Оз" , яка сподобалась нам обом і з полиці дістався Волков.  

Це видання проілюстроване Володимиром Коркіним - мені воно гарніше за "Урфін Джюс" з цієї ж серії (там художник Лейла Казбекова; її Еллі для мене взагалі негарна).

 

Зацікавив ось цей момент: питання харчування Еллі постає в повісті не раз і, здається, вона вегетаріанка :) 

 

А ось це підбірочка деяких кривавих моментів. Як на мене, то можна було б і без побробиць позбавлятися поганців. Наприклад: "І тигри звалилися у провалля" - фантазія у кожного віку своя, відповідно до цього дитина уявить те, що її мозок здатен переварити без стресу. А то "розбилися", "об гостре каміння"... Це як бойовики 80-х років та 2000-х - я за зразок 80-х :) 

 

В адаптації від КМ опудала звуть Лякайло і мені здається - так точніше, адже він абсолютно не страшний, просто, створений був, щоб лякати:) 

 

Зустріч із Залізним Дроворубом.

Ще та історія у нього. Він був звичайною людиною, але відьма Гінгема зачарувала його сокиру і та відрубувала йому частини тіла, щоразу, як він брався працювати.

 

Знайомство із Полохливим Левом - тепер вся компанія у зборі :) 

 

Це вже у Смарагдовому місті - подоби, в яких Гудвін показувався: кому у вигляді Голови, кому у вигляді морської Діви; кому - чудовиськом.

 

А, Гудвін, по ходу - брехуняка. Великий и ужасный.

Кілька років підряд дурить своїх підданих. Відправляє Еллі з друзями вбити відьму, сподіваючись, що там їм і гаплик настане, тож не доведеться виконувати обіцянки, що він їм роздав... Маленький боягузливий невдаха, що заплутався у своїй брехні. :smile: Ну-у, ви ж розумієте, що це вже мене, дорослу, понесло

 

Це Еллі версії іншого ілюстратора

 

Була і у Вікіпедії, щоб почитати, як же Волков дійшов до того, що переробив казку Баума :) 

32 комментария

 • HoAnna 30 июля, 13:36

  Дуже дякую за огляд!! Гарна книга, мова, ілюстрації! Я аж спершу подумала, може і нам спробувати, але коли побачила те рубання голів і тіл навпіл, то якось перехотілось :grin::grin::grin: І сама ж таке в дитинстві читала, і розумію, що діти по -іншому сприймають, але якось не хочу своїм таке читати :)

 • Profesora 30 июля, 14:38

  О, а нам буде як раз:joy: пізніше.

 • HoAnna 30 июля, 18:58

  @Profesora Точно!! :joy::joy::joy:

 • de_la_Fere 30 июля, 13:46 1

  Мы уже Желтый туман читаем. Не считаю того, что читала в три годика, Мишка так засыпать был приучен, при чтении, а я наслаждалась обновлением воспоминаний, все таки первая фэнтези сага детства :joy:. С Волшебником я выросла, а вот когда Михе читала, про все замесы, удивлялась. Достаточно брутальная сказочка! Сыну нравится очень. Чуть ли не все лето мусолим, вдумчиво и с обсуждениями. Стоящая вещь. Все таки. Даже при многообразии современной литературы.

 • 11 комментариев
 • miros_ya 30 июля, 17:51

  @Profesora Вже глянула ;) Художник Іван Сулима - ілюстратор Шустрика

 • Oksana_Kh 30 июля, 19:12 2

  @miros_ya У нас лежить Оз з ілюстраціями Інгпена, ще не читали. Цікаво, чи в Абаби буде щедро ілюстрована?... мені малюнки Сулими гарніші, ніж Інгпена (надіюсь, тапками мене не закидають))

 • miros_ya 30 июля, 19:48

  @Oksana_Kh Я боса :wink:
  Та й, Інгпена лише вибірково собі брала )))

 • zaycheska 30 июля, 14:50

  Одна з улюблених книг дитинства. Скільки разів перечитана, навіть не знаю. Я маю на увазі всю серію. А оці криваві моменти я читала з років 9 - і не пробирали тоді, в тепер виглядає не по-дитячому

 • miros_ya 30 июля, 16:20

  "і не пробирали тоді" - от, і я стараюсь не коментувати, коли читаємо, щоб не нав'язувати своє доросле сприйняття. Тут трохи виговорилась та чоловіку :))))

 • zaycheska 1 августа, 10:17

  @miros_ya так дивно, дійсно, як сприйняття міняється :grin: тепер до кожного слова придираюся. Про Червону Шапочку від "Школи" (серія маленьких книжечок) читаю, то кажу, що мисливці витягнули бабусю і Шапку з живота, а насправді то пише, що розпороли черево. Хоча коли купувала, то думала, що якраз варіант для малюсиків

 • Scilla 30 июля, 15:48

  Моя любила Сім королів найбільше, років в 5, читали чарівника вже мабуть разів 4-5, в мене є вся серія, але російською і без малюнків (моя), далі королів ще не читали

 • Anna1711 30 июля, 18:45

  Почали з сином читати її рівно в 5 років, захопила - це нічого не сказати! Прочитали на одному подиху Чарівника та Урфіна Джюса. Трохи перепочинем і почнем Королів, вже придбала! Я в дитинстві не читала нічого з цього циклу, в чоловіка негативні спогади, хоча й не може пояснити причин.

 • Oksana_Kh 30 июля, 19:14

  Дякую за огляд! Я зупинилась на оригінальній версії Чарівника. Хоча й люблю книжечки від Школи.

 • Tanya_mama 30 июля, 21:48

  Я в детстве обожала "Волшебника Изумрудного города". Все 6 книг были зачитаны до дыр. Сын на русском не читает, только на украинском. Купила для зптравки книгу 6в1 на укр.языке - это что-то вроде короткого пересказа всех 6 книг. Зашла отлично! Начала покупать отдельные книги. Сын читает с удовольствием :blush: а я не воспринимаю эти книги на украинском - хоть ты тресни(((

 • 1 комментарий
 • Tanya_mama 31 июля, 09:07

  @miros_ya Сыну почти 7, фактически 6.11 лет)) активно "Волшебника" стал читать в 6.5 лет.

 • Tanya_mama 31 июля, 09:08

  @miros_ya Вот такая, только на украинском)

  Картинка
 • zaycheska 1 августа, 10:20

  у мене було 3 томи по 2 частини в кожній: 2 томи російською, один том українською. Як дістали, так і купили :grin: зачитані так, ну реально до стану бібліотечного. Оз прочитала один раз - і все, не ті емоції, так пам'ятаю, як сьогодні. Книги ще є, але теж приглядаюся, які б купити в новому оформленні

 • Комментарий удален

 • Комментарий удален

 • Комментарий удален

 • Комментарий удален

 • Annaki 31 июля, 10:59

  Для мене саме Волков лише з ілюстраціями Владимирского. Пам'ятаю як бабуся нам читала його на ніч, і як я сама годинами розглядала книги запам'ятовуючи усі деталі на малюнках. Навіть читала його вголос вагітною і заставляла чоловіка читати:grin:
  З дитиною ще не читали. А от слухає вона його періодично залюбки. Особливо їй подобається лоскотати собі нерви слухаючи розділ "Элли в плену у людоеда".

  Картинка
 • miros_ya 31 июля, 13:45

  "подобається лоскотати собі нерви " - кровожерлива Віолка :))))

 • cat_helena 31 июля, 15:24 1

  А свою пока никак не уговорю на "Волшебника". У меня правда еще советское издание, без картинок, может поэтому не хочет. У нас сейчас эпоха Гарри Поттера, когда тоже сама берет читать. Так что мама сильно и не настаивает, лишь бы читала:)))

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб