Солодких снів, моя Крихітко, або Півроку ритуального читання перед сном (від 1 р. 3 міс. до 1 р. 9 міс.)

Мрія про вечірні читання книг малечі ніколи не покидала мене. Відповіді на те, у якому віці це мало б розпочатися, не знаходилося в наукових та псевдонаукових :wink: статтях. Тому "геніальний" :rofl: план виглядав ось так: читаю Крихітці будь-що і в такій подачі, щоб стало цікаво, інакше творіння Еріка Карла в моєму домі точно не з'явилися би (не в образу шанувальникам - я й сама із часом навіть знайшла в них певну естетику). А далі були картонки з рухомими елементами і навіть перша розглядалка, яка, до речі, і натренувала маму "читати цікаво для дитини" і стимулювати її мовленнєвий розвиток. Обов'язково зроблю окремий огляд нашої бібліотеки (12-21 міс.), але зараз про те, що життя і сон - то сторінки однієї книги. Попереджаю: огляд містить елементи батьківського романтизму :smiley: [переклад дитячої мови]

Отже, почнемо з книги, яка й запровадила новий ритуал читання перед сном. "Крізь пітьму ту-тук, ту-тук... Сяє світло, лине звук..." Хто відразу здогадався? :grinning:

"Потяг-дрімотяг" читався перед сном після купання обов'язково в рушнику!!! щовечора протягом майже трьох місяців :wink: Ми навіть уявляли ситуацію, що якби кудись поїхали і забули книгу вдома, як чоловік забігає до книгарні й похапцем купує той Дрімотяг :rofl: Дитина настільки обожнювала ту книжку, що аж шепотіла: "потя, потя", коли купання добігало до кінця. Узагалі ця книга виявилася для нас унікальною. Подарувала нам її подруга на новорічні свята, за що велика подяка, адже це наш мегахіт. Перше словосполучення, яке побудувала Крихітка, це "пОтя їі" [потяг їде]. А ще поряд залізниця, так вона почала весь час дослухатися. Кольорів ми не вчили наполегливо, вона сама почала показувати всюди синій, жовтий і бузковий, а ще зелений :grin: До речі, людей дивувало знання дитиною "аськового" [бузкового] кольору :blush:

Узагалі, я так розумію, Крихітка любить певні особливі моменти при читанні, пов'язані з моїми діями, і з нетерпінням їх чекає, тому якщо книга не заходить відразу як хіт, то я вигадую такий вау-момент - і все чудово. Кілька разів, коли дочитали книгу, я сказала: "Темно в кімнаті, нема світла, і лише місяць та зорі світять у віконце. Хлопчик спить, потяг спить, картини сплять"... Під час якогось із наступних читань я не сказала цього, а моя малеча так пошепки: "Темо, ма сітя..." [темно, нема світла] і показала на хлопчика - "сьпіть" [спить] :open_mouth:

З того часу, до речі, обожнює картини. Особливо цікаво їй в однієї з бабусь розглядати колекцію.

Якось зауважили, що дитина почала цікавитися будівництвом, де б ми не гуляли - ось так і з'явилася книга про будівельну техніку знову авторства Рінкер/Ліхтенгелда.

Тепер ще й показує, що має таку і таку, а де ж третя? Тому на Різдво, мабуть, з'явиться і третя :)

Дядько, який з балкона лається, викликає особливі сентименти :wink:

На цьому порівнянні навчилася розрізняти велике і маленьке. А також припало до душі слово "купа" :smiley:

Дуже сподобалися нотки, може, тому що татко -  музикант, а ще навчилася демонструвати позіхання :smile:

 

"Колисанки і дрімливі вірші"

Спочатку був форзац :rofl::rofl::rofl: а на ньому "ізяїсь" [фізаліс]. Хвилин 5 малеча могла магнетизувати ті рослини

"Пробігали саваною сто слоненят" - я тримаю донеччину ручку і ми пальчиком рахуємо: "слоненя, слоненя, слоненя, слоненя..."

Коли читали вірш про маму і донечку, завжди пригорталася до мене. Історія з рушником триває, тому сидимо на руках у рушнику й читаємо :kissing_closed_eyes:

Люблю я зайчиків особливою любов'ю :) і діти їх люблять теж

 

"Будинок уночі" 

Назва пережила трансформації :rofl:  Перша - "Темо" [темно] (книжка про темно), друга - "Уносі" [уночі], а третя вже як слід - "Будіньк уносі". Без неї спати не ляжемо - навіть якщо сховаю, буде просити. Єдине, що мені не подобається, офсетний папір - дивний вибір для таких ілюстрацій. От якби матовий крейдований :thinking:

 Моменти вкладання мамою діток у ліжко дуже подобаються моїй Крихітці. Це так мило :blush:

Шукаємо гармонію в потойбічних спіралях "Зоряної ночі"... Дитина весь час розглядає цю картину. Навряд шукає там прихований сенс, мабуть, просто милується...  

 

 "Бааньцік Ясев" :rofl: [Баранчик Рассел]

І знову спіральки ☺ Коли читаємо, обов'язково пальчиком водимо по них аж до помпона. У діток інтелект на кінчиках пальців, тому тактильні відчуття дуже важливі. Потім "рахуємо" зорі до "шести мільйонів мільярдів і десять" :rofl:

А вау-момент - це коли Рассел зрозумів, що забув порахувати одного дуууже важливого баранчика. У цей момент я показую на свою Крихітку і кажу: "себе", а вона пальчиком на баранчика і каже: "десісь" [десять] і так мило сміється, а потім зображає, як він позіхає.

"Казки перед сном". У книзі 3 історії.

Перша про Вуханчика, який поневірявся по друзях, бо вдома не спалося, але зрештою повернувся і зрозумів, що вдома найкраще ;) З повчальними елементами. Якось так перегукується в мене з "Так сильно люблю тільки тебе" Лангройтер/Дале, хоча тема сім'ї відсутня

 

Друга про дитячі сни і страхи. Напевно моя малеча ще того не розуміє, бо читати це не дуже хоче

Закцентую на третій історії, адже вона улюблена наразі. Про ягнятко Базю, якого різні тваринки намагалися вкласти спатки, бо мама забарилася.

Не знаю, чи можна назвати її сонною, бо малеча аж стрибає і сміється, коли ягнятко каже: "Так нікуди не годиться, з вами геть мені не спиться" :grinning:

На фразі "Мама прийшла" моя Крихітка так мило горнеться до мене й допомагає Ягничці співати колискову, щоправда, текст там із мого дитинства: " А-а, а-а, а-а-а. З'їли котки барана.  А ягничку пси-пси. Спи, дитинко, спи-спи"... До речі, співалося це ще задовго до покупки книги в легендарний коліковий період :joy:

 

"Мальчик и дом" розглядаємо мовчки. Огляд я вже робила, та поки що не обрала манери подачі матеріалу. Але при лагідному світлі малюнки виглядають фантастично тихо...

 

"З равликом на прогулянці"

Книга, що слухає читача. Про сьогоднішній день, з якого починається вічність...по химерних спіралях...

Донечка любить цю книгу і вдень читати собі сама, а ще каже, що буде "сяма" [сама], коли я пропоную допомогу

Ілюстрації такі вітряно-мрійливі, наче й дитячі, а наче й ні... ідеальні у своїй простоті. 

Дивовижну книжечку-крихітку для Крихітки подарувала її тітка :grin: . Вона тримає її в малесеньких рученятках, засинаючи... такий зручний формат, картонні сторінки, ніжні ілюстрації.

Сюжет простенький про буденні малючкові справи - саме те для розвантаження нервової системи в часи кризи 2-х років :rofl:. Пити чайок (це в нас спільний із Крихіткою ритуал, бо в татка "спочатку була кава"), рахувати зорі...а потім

...а потім книжечка і... знову рушник! 

 "Солодких снів, мої маленькі зайченятка"... "Спи міцно, моя Крихітко..."

 

Умные покупатели выбирают вещи на аукционе. Потому что большой выбор и дешево.

→ Смотреть все предложения

49 комментариев

 • Profesora 4 июля, 01:39 3

  З якою насолодою я прочитала Ваш огляд! Дякую величезне! І таке все знайоме і вау-моменти:grinning: це ми пройшли вперше з Груффало, і елементи батьківського романтизму, і десятикратну перевірку, чи не забули ми бува улюбленої книжки, їдучи до бабусь, бо також з жахіттям думали, куди б бігти, якби забули, і водіння пальчиком по баранчику:joy: теж все проходили, і показування книги, якої немає, чомусь дітлашня з першого прочитання чітко показує, якої з анонсованих книг на останній сторінці не має. Такий гарний і ніжний огляд, дякую, дякую, дякую, що занурили в світ згадування про першу прочитану книгу і особливий, щемливий сантимент до тих моментів.

 • 5 комментариев
 • zaycheska 4 июля, 02:01

  @Profesora філолог точно, не майстер конспірації теж точно :rofl: Зізнаюся тихенько, але нікому не кажіть - літературним редактором у видавництві і в журналі ;)

 • Profesora 4 июля, 12:01

  @zaycheska Я так і думала, що редактура є в анамнезі:blush:

 • zaycheska 4 июля, 13:13

  @Profesora в анамнезі :rofl:

 • Oksana_Kh 4 июля, 07:18 1

  Прочитала із задоволенням! Дуже красивий допис! І книжечки хороші! І стільки гарних підказок як зацікавити дитину книжечками! Дякую:heart_eyes:

 • zaycheska 4 июля, 09:44

  ;) вдалих вам експериментів у читаннях

 • Oksana_Kh 4 июля, 10:02

  @zaycheska Мої діти вже виросли і хитрощів для зацікавлення не треба))) ну, хіба для самостійного читання))

 • zaycheska 4 июля, 13:33

  @Oksana_Kh я от собі думаю, як вберегти інтерес до книг, коли наступить період активної соціалізації дитини і впливів "друзів", які не випускають планшетів із рук :( сплановую хитрощі вже відтепер

 • Lynxx 4 июля, 08:59 1

  Чудовий вечірній ритуал, впровадила його вже з третьою дитиною, початок в усіх трьох був різний, і книги різні. Зі старшою тривало довго, десь років до 9-10, малечі щовечора читаю.

 • zaycheska 4 июля, 09:45

  так, діти дуже залежні від ритуалів, а якщо вже сподобалося, то не забуде

 • Kirra 4 июля, 09:43 1

  Читаю доні з першого року життя. Причому, десь до 5 років - і на денний сон. Зараз нам 7. Без казочки не засинає :grin:.

 • Kirra 4 июля, 09:44

  До речі, існує думка, що читати слід до 11 років.

 • miros_ya 4 июля, 10:30 1

  @Kirra Доречі, можна і довше - спільне читання гарно зближує ))

 • miros_ya 4 июля, 10:31

  Дякую за такий чудовий огляд! :heart_eyes:
  Артбукс готує новинку про будівництво, доречі - "Тримайся міцно, моє будівництво" https://artbooks.ua/Trymajsya_miczno_moye_budivnycztvo

 • zaycheska 4 июля, 13:12

  ;) значить, треба брати

 • le313 4 июля, 13:01 5

  :heart::heart::heart:
  Дякую! Після такого огляду хочеться народити ще кілька маленьких діточок :wink::grin:

 • zaycheska 4 июля, 13:12

  :rofl::rofl:

 • Natura 4 июля, 15:15

  )))

 • Kreminski 4 июля, 22:28

  Ахахах))) коментар вечора:heart_eyes::hugging:

 • Natura 4 июля, 15:16 1

  Милота же) спасибо за обзор)

 • zaycheska 5 июля, 01:02

  будь ласка ;)

 • Seller 4 июля, 15:16 5

  Фух... прочитала первую фразу заглавия, и сразу нехорошие мысли.. Слава Богу, тема оказалась другая...

 • 5 комментариев
 • Lemurchik 4 июля, 20:13

  @zaycheska Вибачте за таку дурню.

 • zaycheska 4 июля, 20:31

  @Lemurchik аж тепер я зрозуміла ;) може, є сенс відкоригувати назву ;)

 • Lemurchik 4 июля, 20:36

  @zaycheska Тепер вже вкраще :wink:

 • valusenka 4 июля, 17:31

  Чудові книжечки та традиції їх читати! В нас жодної такої не було, тому з цікавістю переглянула тут :slight_smile:

 • 1 комментарий
 • valusenka 5 июля, 06:55

  @zaycheska Буває і таке)
  Головна сонлива книга була На добраніч, Норі.
  А крім неї ще такі хіти

  Картинка
 • valusenka 5 июля, 06:55

  @zaycheska Від серії Не боюсь я нічого та Першої книги малюка в мене вже око сіпалось :sweat_smile::sweat_smile:

  Картинка
 • zaycheska 5 июля, 21:44

  @valusenka дякую, що показали ;) і все навіть зберегли

 • Kreminski 4 июля, 22:49 1

  Який милий допис, повен материнської любові :hugging: Ви змінюєте цей світ на краще:joy: Леся он дітей ще захотіла, а мені дуже захотілося щось дітям почитати:grinning: у нас з вечірнім читанням не склалося((( діти засинають, тільки в ліжко лягають:grin: читаємо вдень:sweat_smile:
  «Рассел» у нас не хіт( не в старшого, ні у меншого( а от « Спи міцно» — велика любов)

 • zaycheska 5 июля, 01:00

  Дякую :blush: А ми читаємо і на денний сон, і на нічний. І доооовго не засинаємо тепер, вимагаючи все більше (у штуках :joy:) книжок

 • Lynxx 6 июля, 10:10

  @zaycheska А ви ліміт поставте) В нас було 2 шт. або 2 глави, якщо велика.
  Звикли, що 2 - і спати.

 • zaycheska 6 июля, 14:09

  @Lynxx дуже гарна ідея. Дякую, але мені наче не складно зазвичай. Поки що :smiley:

 • bondarka 6 июля, 12:00

  Гарне у вас читання! Таке тепле та нiжне! Будинок уночi та Колисанки i дрiмливi вiршi теж маємо). В Колисанках дуже подобаються iллюстрацiї.

 • zaycheska 6 июля, 14:10 1

  дуже красиві ілюстрації, хоча, до речі, ними дитина зацікавилася не зразу, а Будинком одразу

 • NataliyaYan 6 июля, 13:51

  Дякую за огляд! Чудові книги! Ми маємо дуже багато книг, але з цього списку ніякої. Завдяки вашому огляду точно куплю Колисанки і Потяг-дрімотяг для молодшої доньки. Поділіться де купували маленьку книжечку англійською?

 • Комментарий удален

 • zaycheska 6 июля, 14:14

  А щодо Колисанок, то засмучу вас трішки: це не буде просто, мабуть. Я коли купувала кілька місяців тому, узяла останню на сайті gnomiki. Більше ніде тоді не знайшла ..треба шукати

 • zaycheska 6 июля, 15:35

  цю книжечку нам подарувала чоловікова сестра, а купувала вона її в Нью-Йорку

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб