Була тема про податки на ОЛХ.
Тему не знайшла. Но натрапила сьогодні на гарну статтю
https://buhgalter911.com/uk/news/news-1086957.html (досту може бути платним, тому коротко зміст надаю)
Продаж товарів через інтернет: основні схеми
При продажу товарів через інтернет існують дві основні схеми.
Передоплата. Покупець переводить гроші на карту продавця, а той надсилає товар. Все просто, але є нюанси. Фіскали не бачать ці операції, бо інформація про рух коштів на картках — банківська таємниця.
Післяплата. Покупець отримує товар і платить за нього на «Новій пошті». Але саму оплату приймає не «Нова пошта», а фінансова компанія NovaPay. Вона ж потім і переказує гроші продавцю. І ось із як ми вже казали, NovaPay тепер зобов’язана видавати чек нової форми, з ПІБ та податковим номером продавця, які передаються до податкової. Тобто податківці тепер бачать, хто, скільки та за що отримує гроші. І легко можуть перевірити, чи зареєстрована ця особа як підприємець, чи використовує РРО/ПРРО. Тобто Це дозволяє податківцям ідентифікувати кожного продавця, який отримує післяплату.
За продажі на OLX не штрафують, але декларувати треба
І що ж тепер робити?
Податкова офіційно рекомендує: зареєструватися як ФОП, використовувати РРО або ПРРО, працювати законно, щоб уникнути штрафів.
А якщо нічого не робити? Перш за все тут під загрозою звичайні громадяни.
Їх можуть покарати за провадження господарської діяльності без держреєстрації як суб’єкта господарювання. Наприклад, якщо такі продажі регулярні — 3 і більше разів на рік, плюс схожий товар і це не власні речі, то це вже може розцінюватись як підприємництво.
На закінчення додамо: наразі Мінфін виніс на обговорення законопроєкт, який передбачає автоматичний обмін інформації про доходи, отримані через цифрові платформи. Передбачається, що платформи будуть зобов’язані щороку подавати до податкової звіти про доходи своїх користувачів. А самі користувачі зможуть скористатися пільговим податковим режимом — 5% з доходу, якщо платформа виступає податковим агентом. Але це все поки що висить у повітрі. Про ці ініціативи говорити щось конкретне, на наш погляд, зарано. На сьогодні доброю новиною є позиція можновладців, що оподаткування має бути справедливим і що повинен бути неоподатковуваний мінімум для людей, які продають власні вживані речі.
Можливо, комусь буде у нагоді.
Volya_Mey 17 квітня, 18:44 6
"не власні речі" - тобто вони хотіли сказати нові. наскільки я зрозуміла б/у речей не стосується. і чому нові речі не можуть бути власними? то чиї вони тоді? загалом придумують як би де іще здерти грошей
Nika_147 вчора о 11:03
Можливо, буде якась неоподатковувана сума. Але яка вона буде.....
Riina 17 квітня, 19:03
теж виникли питання з приводу "власних речей"... Нова пей бажано не користуватись. А цікаво як справа з безпечними оплатами на олх чи шафі. Там теж фінансова компанія чи як...
Volya_Mey 17 квітня, 19:42
думаю там те саме
Nika_147 вчора о 11:02 6
так. Усі безпечні оплати небезпечні для продавця