У. Старк: Чи вмієш ти свистати, Юганно? ВСЛ

Головним героям по 7 років. В Ульфа є дідусь, до якого можна прийти у гості на день народження, який водить онука на рибалку, дає йому кишенькові гроші. У Берри дідуся немає, але йому дуже хочеться його мати. І Ульф вигадує, де можна "взяти" дідуся для друга. Він приводить Берру у притулок для старих людей, де вони знайомляться із Нільсом - самотнім дідусем із хворим серцем. 

Разом вони п"ють каву із булочками у їдальні притулку, іншим разом запускають летючого змія, крадуть сусідські вишні, голять дідуся, призначають йому день народження і дарують подаруник. Ці стосунки для всіх - велика радість! 

"Чи вмієш ти свистати, Юганно?"  - це назва пісні, яку насвистує Нільс, його дружину теж звали Юганна. Берра дуже старається навчитися свистіти, щоб вразити дідуся; він робить перерву у відвідинах, тренуючись свистіти, а коли приходить наступного разу... Нільса вже немає у живих.

Малюнок трішки не співпадає з текстом: вишні мають бути в капелюсі

Ульф "бачить" свою ненародженну сестричку, яка мала з"явитися на світ за три роки до його народження. Він мріє про те, щоб вона могла відчути смак ірисок та ситра і ще, сходити в кіно на "справді класний фільм". 

І от одного разу, він вмовляє маму купити йому перуку у відділі речей для маркараду. Вдома він вдягає мамине старе плаття, туфлі, цю перуку і тихцем йде містечком, показуючи сестричці всі "визначні" місця, знайомить її зі своїми друзями, відводить у кіно. Після того він має розмову із татом, який цікавиться, чому Ульф "корчить із себе дівчинку?", хлопчик нічого не розказує про сестричку, лише говорить, що "щось стрельнуло в голову". Після цього сестричка повідомляє Ульфу, що їй час назавжди іти (чому, доречі?) 

Трішки сумно, але так світло!  Люблю Ульфа Старка все більше і більше. Примітно, що дітки довго не сумують: в кінці кожного оповідання, вони швидко повертаютсья до своїх важливих буденних справ :)

Читала поки що сама, без дітей

АПД. Прочитала першу історію з дітьми, син плакав (12 років). Другу й не читала вже, іншим разом

72 стр, 210x220 мм, ціна ВСЛ 80 грн

В контексті цієї книги, раджу почитати ще й "Мій дідусь був черешнею" Анджели Нанетті

79 комментариев

 • Irina_ilovebooks 6 октября 2016, 17:05

  Мирося, відразу згадала Дідуся) а потім побачила, що Ви теж радите) правда, схоже. Тепер жалкую, що га Арсеналі проігнорувала його автографсесію - черги не було, він сидів, посміхався прохожим, але я і уявлення тоді не мала, про що його книги ..

 • miros_ya 6 октября 2016, 17:10

  А у мене не вийшло в той день на Арсенал потрапити :((((((((
  І на цьому тижні нікуди не потрапили, дочка захворіла

 • Irina_ilovebooks 6 октября 2016, 17:06

  До речі, іллюстрації класнючі!

 • Alino4ka07 6 октября 2016, 17:09

  Очень интересная книга, но мне такое читать нельзя) Одни только слёзы и сопли будут,,,,,

 • miros_ya 6 октября 2016, 17:12

  Вони такі безпосередні ці герої, щирі! Що сльози, наступного ж речення, змінюються на усмішку :)

 • knyhomanka 6 октября 2016, 17:47

  Дякую за цікавий і корисний огляд!

 • miros_ya 6 октября 2016, 18:01

  Будь ласка

 • Mimih 6 октября 2016, 18:59

  дякую за огляд))

 • Julia2 6 октября 2016, 20:02

  Дивилась на сайті на цю книгу, але вона мене не вразила, а прочитавши ваш пост ... здається це не зовсім дитяча книга, тут треба зупинитись, багато переосмислити, подумати над важливими речами. Дякую за огляд дитячої недитячої книги ).

 • 3 комментария
 • Julia2 6 октября 2016, 20:52

  Я інколи думаю, що взагалі ніколи не читала )
  Мені цінні огляди 8-10 + років.

 • miros_ya 6 октября 2016, 21:44

  https://kashalot.com/club/post-3935923/

 • Julia2 6 октября 2016, 22:06

  В цей час були на морі і я усе пропустила ))))))

 • Michael 7 октября 2016, 08:29

  Вчера листал эту книгу (и многие другие) в Книгарні Є... Ниче так.. Но эти иллюстрации а-ля примитивизм уже поднадоели. ИМХО.

 • 10 комментариев
 • Kosmonatka 7 октября 2016, 11:58

  Я не всякий примітивізм люблю. І не всякий - не люблю. Він є дуже різний. Але тут його немає. Це - не примітивізм.
  Малюнки мені до вподоби. Тут ніяк не скажеш: "жах, не купуйте!" (ну хіба якщо ви конкурент)))). Добрі, світлі, атмосферні іллюстрації. У моїй немалій бібліотеці таких немає, тому не скажеш, що художник належить до "однотипних".
  Миросю, так. Кожному періоду - свій стиль. Тому в певні часи переважали різні стилі в малюванні, і ніхто не казав, що забагато художників одного стилю)). Бо усі вони різні, у кожного різна душа і різне бачення мистецтва. І користувач може підібрати те, що підходить саме йому.
  Хоча... щодо подібного стилю... можу порівняти з Бугославською. Очікуємо на другу книгу з її іллюстраціями. Цього літа взяли Зощенка з нею. І мені, і дитині дуже сподобалось. Другу вибирала поміж інших художників, і зупинилась на ній. Але все одно це зовсім різні художники. Є щось спільне, якийсь перегук, але не більше. У них абсолютно різна передача атмосфери.

 • Irina_ilovebooks 7 октября 2016, 14:58

  А мені як раз малюнки дуже подобаються ;) мене більше різні ранківські тваринки дратують )))

 • knigi_detyam 7 октября 2016, 17:01

  я на иллюстрации не обращала внимание, текст поглотил меня полностью. Хотя, первая мысль: зачем такое писать детям, смерть и все такое, а потом дошло до меня, от этого не убежишь. И как -то поведать детям об этом стоит

 • Kosmonatka 7 октября 2016, 12:00

  Дівчата, ви тут так висловлюєтесь, що спадає на думку: невже все так погано? Невже ви справді вважаєте іллюстрації паршивими? Чи то жарт, чи то наклеп, третього не дано.

 • 22 комментария
 • Kosmonatka 8 октября 2016, 06:58

  Да в РД есть такие "образцы" вкуса за бешенные деньги, шо ховайся... Есть и красивые, и качественные, хоть дорогие и с форматом на любителя. Но есть и те, что смотришь на книгу с подписанной ценой в 350 грн и удивляешься, кому в голову пришло издать "красоту", имея опыт издания действительно красивых книг. И кому в голову придет подобную паршивую попсу купить. Тут вариантов 2: или ребята действительно не держат стиль, или же прекрасно понимают, что такая попса с выпученными глазами также имеет достаточно широкий круг потребителей (а ведь имеет), поэтому осознанно выпускает ширпотреб. Хорошо хоть с содержанием пока такого не мутят. Пока. Потому что покупатель привередлив)) Ему зачастую Пегас-Вегас-Фолио по нраву.

 • Finnka 8 октября 2016, 10:09

  Ёлки, в 6.58 уже не спалось)))) О как зацепило))))Я начинаю догадываться, что может лично вам не нравится. Ребята делают книги на многих языках: украинском,русском, английском, иврите, немецком. Может какой-то язык не подошел? А? Лично я дарила книги родственникам в Израиле и Германии, и они были просто в восторге от книг Розумной дитини, особенно от Першой книги розумной дитини.
  Вашу личную неприязнь действительно к хорошим книгам, проиллюстрированным лучшими украинскими художниками( Джаникяном, Усс,Лавро,Гапчинской) оставьте при себе.

 • Kosmonatka 8 октября 2016, 14:20

  У меня вообще нет неприязни к книгам)) Особенно к хорошим и красивым. Если Вы не поняли, то повторюсь, нет у меня неприязни к вашему издательству, и не было никогда, успокойтесь. Есть "псевдошедевры", канешн. Но это дело покупателей, если они выбрали и готовы выложить деньги - то, значит, им все там хорошо, на вкус и цвет. Мне искренне не нравятся компьютерные обработки хороших рисунков. Но неприязни они не вызывают, т.к. я такое не беру.

 • Finnka 7 октября 2016, 12:00

  до Міросі: у мене видання російською вид. Самокат( 2005) Переклад зі шведською гарний. Український варіант не читала. А російський варіант старшому сину сподобався.

 • 1 комментарий
 • Finnka 7 октября 2016, 16:41

  Мирося, я не казала "краще" , там просто інше...

 • Finnka 7 октября 2016, 16:55

  А взагалі-то, краще б подякували всім дописувачам - стількі коментарів на це) Може, якийсь дивачок придбає книженцію)

 • miros_ya 7 октября 2016, 17:12

  Якби ж то коментарі стосувалися тексту, Старка...
  Нажаль, те що мені спочатку здалося, що... воно мені лише здалося, виявилось правдою
  Я перенесу тему в особисте, а огляд викладу наново, тому що книжку буду радити й надалі.

 • Finnka 7 октября 2016, 12:56

  работодатели

 • Michael 7 октября 2016, 14:42

  Девушки, чуток разъясню лично свою позицию. Это еще не старческое брюзжание, но уже его предвесник) Вчера, как я уже написал, заходили в ... Книжный магазин. И большую часть времени я уделил книгам, которые были представлены.. .. обзорены здесь. Пролистал несколько книг от ВСЛ, ЧВ и ЧМ.. Дразнюсь) Чорні вівці и Час Майстрів. Все супер... Но преследовала одна мысля - художники-иллюстраторы заканчивали одно ПТУ и кто-то у кого-то списывал... срисовывал. Чтобы был понятен мой художественный скус, скажу, что мне ближе (кроме классиков) иллюстрации во втором томе Улюблених віршів от А-бабы. Собственно, это все. И чего ссориться, не понимаю. Это же не политика)

 • 9 комментариев
 • Finnka 7 октября 2016, 22:38

  это вроде дизайн-студия? Молодые ребята сделали себя сами, имеют хороший дизайнерский вкус.И знают себе цену.Но это больше самовыражение и тут вопрос вкуса именно для восприятия ребёнком. Это или совсем не детское, или не совсем детское,но дизайн там супер!Это ИМХО.

 • Irina_ilovebooks 8 октября 2016, 08:19

  Моя дочка любит Лічилку и Кольорові речі Аграфки)

 • miros_ya 8 октября 2016, 14:24

  А я хочу сказати, що Ви із "мені не подобаються ілюстрації у книзі з огляду", перенесли обговорення у зовсім іншу площину.

 • Irina_ilovebooks 7 октября 2016, 15:05

  Можна і свої п'ять копійок вставлю? Мені важливо, щоб була гармонія між текстом і малюнком. Саме в цій книзі, як на мене, гармонія повна!) Також Мій дідусь був черешнею теж дуже гармонійна книга! А от такого типу ілюстрації до класичних казок не люблю. Там мені ближче Марайя, той же Ломаєв. Тому не можу сказати, що люблю більше той чи інший стиль. Просто в цій книзі ілюстрації Ломаєва були б зайві, як на мене))))

 • Kosmonatka 7 октября 2016, 15:18

  Точно, Іро. Кожному жанру - свої малюнки. Це точно.

 • miros_ya 8 октября 2016, 14:26

  Прочитала першу історію з дітьми, син плакав

 • Kosmonatka 8 октября 2016, 15:25

  Мій теж буде, він ніжний і дуже тремтить перед подібним. Буду брати Черешню і Йоганну. Раніше навіть не мала уявлення, про що ця Йоганна, думала, на більш старший вік.

 • miros_ya 8 октября 2016, 15:31

  Моєму 12 )
  Дочка лише запитала, чому дідусь помер (вона завжди це питає, коли чує *помер*)

 • Kosmonatka 8 октября 2016, 15:38

  Ага ,я ж пам'ятаю з посту про школу, що твій уже величенький хлопчик). мій просто любить такі душевні теми, і дуже хвилюється, що люди ідуть в інший світ. Він ще не розуміє, що ми, по суті, нічого не знаємо про той світ. Думає, що це щось на кшталт цього. Але все одно дуже хвилюється.

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб