В котрий раз за допомогою.
Вхідні дані: дівчина-підліток 14 років, в наслідок аварії має переломи тазу, зломаний ніс, вибиті зуби.
Потрібно дати якісь позитивні приклади, як люди виходили з таких ситуацій.
Бо я як заклякла. На думку приходить тільки Фріда Кало , але якось це на мене не дуже позитивний приклад. А ще Вілбурн Райт, але в нього лише зуби були вибиті, а потім кілька років депресії.
ChatGPT підказує фільм про Крісті Брауна "Моя ліва нога", а ще про серфінгістку Бетані Гамільтон "Серфер у душі". Потрібно ще, попереду місяці та роки реабілітації.
P.S. Дівчата, дуже вам вдячна за поради.
Це не моя донька - це племінниця, але горя від того не менше.
Тему не прибиратиму, тут багато інформації зібралось. Від себе ще додам курс "Перший всеукраїнський урок про інклюзивність" від EdEra, він безкоштовний, пройти може будь-хто і має посилання на різні ресурси, навіть на психологічну підтримку можна з нього вийти.
Oksana_S 25 січня, 18:51 5
По-перше, бажаю швидкого одужання і відновлення дівчинці!
З відомих людей, які всупереч фізичним проблемам і обмеження, успішно жили/живуть - Стівен Хокінг, Нік Вуйчич, Алекс Занарді.
Marys 29 січня, 13:20
Дякую, я й сама неодноразово дивились виступи Вуйчича.
Oksana_S 25 січня, 18:58 3
Чудову книгу можу порадити Looking at the stars, автор Lewis Hine. Це реальна історія, написана англійським підлітком. Він від народження має безліч проблем зі здоров'ям, які становлять загрощу для життя, але навчився з цим жити, заснував благодійну організацію для дітей.
Дочка читала і я за нею, хороша книга.
Marys 29 січня, 13:20
Беру на замітку
Коментар видалено
GlamKid 25 січня, 19:02 3
Чомусь форест гамп згадався. Фріду люблю, але він дуже з протиріччями, не хотіла б дитиною його бачити.
Дуже співчуваю! Хай одужує швидше.
Рекомендую звернути увагу на військового, який після реабілітації продовжив навчати танцям діток. Є інтерв'ю про нього на ютуб. Дуже позитивний, надихає своєю енергією, ім'я забула, пошукаю.
GlamKid 25 січня, 19:03 1
Ще бачила програми про параолімпійок, теж підійде для натхнення.
Marys 29 січня, 13:21
LydMilka 25 січня, 19:47 1
Співчуваю вам...Нехай донечка якнайшвидше одужує і відновлюється!
Про художні фільми не підкажу, але якось дивилася, передачу Комарова, як дівчина всього з 1 кінцівкою (ногою) піднімалася з групою на гору. Та дівчина дуже гарна, велика оптиміста, займається плаванням, веде активний спосіб життя, не дивлячись ні на що.
У мене пару днів на очах сина автомобіль збив на пішохідному переході друга, однокласника((( слава Богу, хлопчик залишився живим, але отримав тяжкі травми, попереду довгий шлях боротьби і реабілітації...моя дитина отримала психологічну травму від побаченого...
LydMilka 25 січня, 19:49
Ту дівчину звали з передачі Комарова звали Вікторія
Просто забийте в інтернеті і знайдете
Marys 29 січня, 13:29 1
Я колись бачила, аварію з відірваною ступнею, 5 років пройшло, а я й досі здригаюсь, як згадаю. Й кожен раз як сідаю в машину зі сторони проїжджої частини, то швидко та з острахом закидую ноги в середину, щоб не лишити шматок назовні. Це я до чого, обов'язково виговоріть з сином його травму, бо таке залазить в нас надовго(
Tovar4ik 25 січня, 20:03 5
В ютюбе много разных случаев, смотреть - не пересмотреть всего...
Держитесь, крепитесь, выздоравливайте!
Главное что жива, зубы вставят, нос исправят, молодые кости заживут. Всё не быстро, но потом всё будет - и замуж выйдет, и детей родит, и долго жить будет маме в радость.
Marys 29 січня, 13:30
Відсилаю ваші слова Всесвіту. Дякую за підтримку
Tovar4ik 29 січня, 13:58
Серьёзно. А про вселенную - это не христианство. Посмотрела что у вас наклонности к язычеству, такой выбор. Интересно, какой Бог в вашем понимании? Есть ещё определение кроме ,,вселенная"?
Я не для спора мнений, а для того чтобы найти ответы и правильные пути. И я с лучшими пожеланиями Вам и девочке.
Не знаю что вы можете рассказать про свой опыт в отношениях со вселенной, но христианство - путь тот что надо, веками всё проверено и по полочкам все понятия, можете проверять и Вы.)
Я не уговариваю а рекомендую, много случаев хуже чем ваш, и помогает молитва к Богу. Даже за секунду до смерти, когда нет шансов.
Ну а про ,, вселенную" - выдумано чтобы не познавать о Боге, так проще и приятнее чтобы не заморачиваться серьёзными выводами.
Я конечно могла промолчать как всегда, но захотелось сказать, ребёнку 14 лет - нежный подростковый возраст для таких испытаний. Добра Вам :sun_with_face:
Julette 25 січня, 20:05 2
Перше, що прийшло на думку, також Серфер душі.
Дуже шкода дівчину... Скорішого їй одужання, а Вам - терпіння і мудрості! Тримайтеся!
Marys 29 січня, 13:36 1
Щиро дякую за підтримку
Коментар видалено
Mawa_Shop 25 січня, 20:08 4
Будь ласка, фильм Полианна,
Тримайтеся!
Filliniya 26 січня, 09:39 4
І не тільки фільм, чудова книжка, є дві частини. Також дуже раджу усім прочитати, навіть і дорослим.
Marys 29 січня, 13:37 1
Antonina777 25 січня, 20:33 17
да, не помогут эти все мотивационные сейчас...
надо пережить для начала стадии гнева, злости, потом принятия Ситуации.
И только потом - Что делать дальше/ мотивации.
в оч тяжёлых ситуациях рекомендую Веселое и позитивное
Потому что это Реально работает.
И снимает тонус, и болевые синдромы, и просто отвлекает мозг...
Когда , извините, Жопа случилась/ любые трагические моменты/ - ну, какие Мотивации "всё будет хорошо!"
Это кощунство, издевательство, это как бы говорить человеку, испытывающему отчаяние, разочарование, психологический и душевный дискомфорт "это всё фигня, вот, посмотри, как Другие", тем самым не принимая его Боль.
надо быть Рядом, не поучать, не подсказывать, не "ты сможешь, будь сильной" Сопере
Antonina777 25 січня, 21:16
Marys 29 січня, 13:47
Надіслала їх моїй сестричці, бо це сталося з моєю племінницею. Зі свого боку кожного дня роблю для них двох невеличкі відео, то з парку, то з моря, то з іграшками які створюю (бо племінниця теж в'яже). Або смішні фото кота.
Antonina777 30 січня, 11:16
Justyna 25 січня, 21:56 6
Жах, бажаю здоров'я. Мені б напевно мотиваційні фільми лише робили б гірше, якщо це тільки но сталося, потрібний час, щоб відгорювати. Як не було запиту, я б не пропонувала. На жаль, фільмів не підкажу, можливо підлітку більш цікаво буде в інсті якісь блогери, які пройшли схожі труднощі, але на мою думку дитина сама таке знайде, якщо потребуватиме
Marys 29 січня, 13:48
Дякую, прислухаюсь до всіх думок.
sssvetok 25 січня, 22:28 3
Погоджуюсь з Антоніною-потрібно прожити всі стадії травми, не применшувати її переживання, а бути поруч. Можливо поїхати туди де вона буде корисна (безпритульних тварин погодувати, в шпиталі чай подати). Але щоб це було наполовину спілкуванням зі "зовнішнім світом".
mateichyk 26 січня, 01:42
Фільми Дихай заради нас, Велетень 1998, Диво 2017.
Legendovna 26 січня, 15:54
Ой, Велетень, то дуже класний фільм,чогось його мало хто згадує.
Solod_ka 26 січня, 01:45 14
Скажу по собі, коли в мене була важка травма і я майже рік не знала чи буду взагалі ходити,то отакі пропозиції, а вірніше одна ( на щастя вона була одна)- подивитися мотиваційні фільми, мене дуже роздратувала. По суті людина не розуміє навіть, як знецінює досвід, переживання і силу іншої, ставлячи в приклад "а от як інші герої в фільмах змогли".
Якщо людина Сама Вам не надавала такого запиту - подивитися мотиваційні фільми, то утримайтеся від цих порад. Я розумію, що хочете Ви як краще, але це не відміняє того, яку суть Ви несете такими порадами.
Єдине, що я б радила- просто купу позитивних емоцій. Будування планів на потім, плани на зараз. Плани про те, як впораєшся з цим, покроково. Віра в те, що все буде добре. В Тебе, а не в героя в фільмі.
Дивитися багато веселого, позитивного, доброго, легкого. Радуйте чимось, якщо можете. Коли їй треба - хай виплачеться( от в цей момент не вздумайте говорити про мотиваційні фільми! чи почати розказувати, як інші- умнічки, впоралися. Просто хай виплачеться і все, вона має право на ці емоції і на їх вихід.)
Також можна Арт терапію, проективні методики- допомагають вивільнити і трансформувати переживання без додаткової травматизації.
І ще, особисто мені допомагало моє мислення- я дивилася на ситуації з погляду "для чого мені це?" , "що я можу мати з цього позитивного", або "що але маю з цього позитивного" (З погляду, що Всесвіт, або мої ангели хранителі мене люблять і вони роблять все Для мене, а Не Проти мене )
( Але тут також - ніколи в такій ситуації не ставте в приклад інших, і не давайте поради, "як їй мислити"- почніть мислити так самі- це заразно, повірте:)) )
Багато років назад в мене помер друг. Дуже класна, мила, весела людина. Йому було 24. Нещасний випадок, про це передавали по новинам. Байдарки, високий поріг... Двоє з трьох померли.. він врятував 17- ти річну дівчинку, яка була з ними, вона була в важкому стані , а сам він потонув...
Це було велике горе для багатьох.. А особливо для рідних.. І я тоді думала "краще б він не поїхав, краще б зламав ногу, чи щось, і залишився вдома. Так, він би був засмучений, але він би був живий.. І він би можливо ставився до цієї травми, як до чогось що проти нього, а насправді це б було "для нього"..."
Я завжди пам'ятала про це і завжди говорила "можливо моя травмована нога завадила мені опинитися в якийсь момент в якомусь місці". А також, що "можливо цей досвід мені в чомусь допоможе".
Olga_ah 26 січня, 08:41
Дуже хорший фільм "Золоті руки"
optsale 26 січня, 09:47 1
Чомусь приходить на думку фiльм " Життя прекрасне" з П'єром Рішаром. Він не про саме травми, але життєстверджуючий на усі часи.
Про відношення до життя в цілому.
Здоров'я Вашій дівчинці,а Вам терпіння, стійкості!
Ще згадую історію життя Ван Дамма,який з дуже хворої дитини переріс та завдяки своїм зусиллям, силі волі, зробив себе сам
За щоденник +++ це вивільнить емоції.
Зуби, ніс це все вирішується, другорядне, можна поступово все зробити. Головне - здоров'я хребта зараз, поки йде становлення кісток.
Можливо,Вам варто пошукати якісь реальні історії людей на сторінках остеопатів чи мануальних терапевтів.
mamayulik 26 січня, 14:14 1
Позитивна обстановка вдома, гарний настрой та підтримка батьків, що все буде добре. Якщо мама буде перечитати і накалювати атмосферу, то і дитина буде максимально пригнічена. Якщо тримати стрій і вірити в світле майбутнє, то тоді цей складний період пройде легше. Дитина не буде зациклена, бо буде наслідувати приклад батьків - тримати позитив. Бо як не крути, батьки вже трохи пожил, мають життєвий досвід. А підліток - це дитина, яка не знає як в цій ситуації діяти, про що думати, на що сподіватись. І якщо мама буде транслювати позитив, що все буде добре, все заживе, а так і буде, то і дитина знатиме, що скоро це все закінчиться. Просто треба почекати, виспатись, полежати, родитись купу серіалів, почитати книги. Можливо, навіть в якусь гру пограти. Я в 18 років підсіла на літніх канікулах на Сімсів та Льодовиковий період. Там класна графіка, білка ходить, збирає горіхи, і треба проходити складні етапи, то проскочити річку, то всі горіхи зібрати. І нічого зі мною через 3 місяці не сталось)) закінчила з червоним дипломом роботу, ніколи не мала залежностей. А граючи, пережила нудні канікули вдома на самоті. Просто підтримуйте дитину, грайте з нею в ігри настільні, і їй буде цікавіше, навіть лежачи. Все буде добре!
mamayulik 26 січня, 14:17 3
Особисто мене мотиваційні фільми не мотивують, а навпаки, трохи дразнять) не люблю порівнювати свій досвід з чужим. Я проживаю своє життя, і як можу справлятись з труднощами, так і справляють. Чи правильно, чи добре, то вже судити мені, а не комусь. У всіх по-різному. У кожного своя сила всередині.
mamayulik 26 січня, 14:17
Irina007 26 січня, 14:16 3
Донці одужання як найшвидшого!
А Вам терпіння!
Я знагада історію життя польської співачки Ганни Герман. Вона після автокатастрофи не повинна була ходити....
Але все ж таки змогла вийти на сцену, народити дитину...
Є художня екранізація її життя.
Margood 26 січня, 15:23
Бажаю швидшого одруження вашій дочці. Можу надати контакти психолога для підлітків.
LuLuda 26 січня, 15:34
Ник Вуичич - позитивниший человек.
Его стоит смотреть и слушать.