Фінансова подушка для виїзду. Як прорахувати?

Ось в темах про виїзд часто пишуть подушка, подушка.Ось хочу почути від тих, хто це пройшов, а яка потрібна подушка з розрахунку на 1 людину на 2-3 місяця в різних країнах?Я зараз не беру до уваги, якій рівень в нас був дома, що ми звикли їсти, як розважатись та інше.

Мене цікавить отой мінімум на 1 місяць, щоб діти не були голодні/голі/холодні. І чи є можливість отримати безкоштовне житло. 

Оптимально, щоб після отримання документів були виплати на дітей, бо з трьома дітьми не дуже на повну ставку попрацюєшь.  

І, можливо дивне питання, за яку ціну можно придбати авто (б/в) в цій країні на досить велику родину і щоб воно їздило без проблем. Бо дома в мене Ford 2005 року і він мене цілком задовольняє.

Щоб не здавалось дивним, що переважно холодні країни, в мене теплова астма, то країни з жарким кліматом зовсім не розглядаю.


Теги: фiн подушка, фiн подушка для виiзду за кордон

278 коментарів

  • Коментар видалено

  • Nika_147 22 листопада, 23:56

    Польша

  • 1 коментар
  • zorya 23 листопада, 13:45

    З прикладу доньки
    Невелике місто, однушка, від 16 до 26 тис грн,і кауція в розмірі місячної оренд.плати
    Продукти,миюче -рахуйте +- як в нас, проїзд не знаю, мед послуги або 3-6 міс чекати прийому, або 2500 в приват клініках
    Стосовно машини
    Можна купити абсолютно хорошу, 120 +- тис
    40-50 тис на одну людину в міс прожити,це
    скромно, в найдешевшій квартирі

  • zorya 23 листопада, 13:47 2

    @zorya В польщі треба працювати
    І ще в основному це заводи,склади, з нічними змінами
    З 3 дітьми,не варіант

  • Brend 23 листопада, 16:41

    Точно не в Польшу, мой совет

  • Nika_147 22 листопада, 23:56

    Ірландія

  • marusia 23 листопада, 15:42

    Дуже важко з житлом. В мене там подруга живе з початку повномасштабного. Спочатку їх селили в готелі, потім дали квартиру. Зараз винаймає кімнату в будинку. Допомогу отримуєш доки не підеш на роботу, навіть на кілька годин в день не можна було підпрацьовувати. Там дуже дороге житло і лівобічний дорожній рух

  • Nika_147 23 листопада, 16:04

    @marusia я и у нас не супер водитель :(

  • Brend 23 листопада, 16:31

    Было хорошо, становилось хуже и хуже, сейчас жилье холодный лагерь комнатки как ванны с 2х этажными кроватка, короче как купе, лагерь дают на 3мес бесплатно, за это время нужно найти жилье или покинуть страну, жилье найти не просто трудно, нереально, с детьми боать не хотят категорически, и тут не только речь что боятся за имущество, дом должен иметь сертификацию разрешающую проживание там детей, это хозяевам делать долго нудно и его оплачивать, короче с детьми анриал, пока в ланере выплаты ни о чем 38 на взрослого 29 на ребенка, на это не прожить, но в лагере кормят, но еда оч специфическая, дети вообще обычно не едят. Если найти дом выплаты выше го дом надо топить а это очень дорогое удовольствие, работать скорее всего не получится, детей самих до 12 или 14 оставлять нельзя, некоторые машут на это рукой, некоторых ловят и категорически сразу действуют, я жила в маленьком городке и там забрали 4детей у родителей, младшее было 9месячное на грудном он вообще всегда с мамой, но если забирают, то всех долбонутые, мы писали письма подписывали, последнее что знаю предложили маме переехать в центр к детям...такой бред что у меня прям моральная травма от всего того треша до сих пор забыть не могу, при чем свои маргинальные семьи поколениями бухают и живут на выплаты и пофиг где их дети что ели, тех не трогают. В Ирландию можно приехать перезимовать, вот эти 3мес все таки в тишине и со светом и каким никаким теплом. Из того что общаюсь и слышу вижу хорошо в Норвегии, хоть там тоже "двери закрываются", но еще можно как говорится вскочить в последний вагон, Дания очень хорошо особенно с детками дают квартиры и выплаты, что если аккуратно жить ну чисто на тот минимум что спрашиваете, то вам фин подушка не потребуется, вы по идее вложитесь в суммы выплат но язык же кабздец, Исландия хорошо там 2мес живете в гостинице и ищите сами жилье, вроде жилье есть, не критично, находите жилье государство полность покрывает аренду и тоже есть выплаты, но все эти страны или почти все нужно уточнить не принимают после защиты в других странах

  • Nika_147 22 листопада, 23:57 2

    Данія

  • Brend 23 листопада, 16:41 1

    Лучшее на сегодня на ск знаю, но язык сложный очень

  • Nika_147 22 листопада, 23:57 1

    Ісландія

  • 39 коментарів
  • sssvetok 23 листопада, 22:56

    @Ludaluda И именно с их ребенком, никто никого не поднимает.

  • Ludaluda 24 листопада, 00:06

    @sssvetok Я же не говорю всех.Просто они больше под присмотром.Инвалидность разная бывает,вот если соседи пожалуются ,что ребёнок сильно плачет,опека заинтересуется.

  • sssvetok 24 листопада, 00:34

    @Ludaluda Все индивидуально.

  • Nika_147 22 листопада, 23:57 1

    Норвегія

  • 20 коментарів
  • Коментар видалено

  • Lynxx 24 листопада, 19:20

    @Brend Якщо просто не подовжать контракт, то це законно. А можуть не подовжити, просто якщо не влаштовує атмосфера на роботі. Вони не скажуть, що саме через мову . А скажуть, наприклад, "Дякуємо за роботу, ми попрацювали разом достатньо, щасти".

  • Lynxx 24 листопада, 19:23

    @Rouse В принципі, розмовляти дозволено. Вони теж теревенять між собою, коли трапляється механічна однотипна робота. Мене коли бос брав на роботу, то завів в цей вілліл і сказав "А тут в нас переважно жінки працюють і під час роботи розмовляють, і це - можна"))))
    Ну от останнім часом почали просити, щоб ми нідерландською розмовляли, бо вони нас не розуміють.
    Під час перерв між собою - то ніхто не втручається, то як собі хочеш.

  • Nika_147 23 листопада, 00:03 2

    Німеччина

  • 16 коментарів
  • neSanta 25 листопада, 07:31

    @neSanta А да, и язык…. Без него никуда, и в быту он очень пригодится. Даже если устроиться работать в русскоязычные фирмы, то в обычной жизни понимать и отвечать надо, значительно облегчит адаптацию. Хотя бы Б1. Много немцев говорят и на английском, но не все охотно, и уже делают замечания, что вот вы мол тут сколько живете, хотя бы базово смогли бы выучить.
    И еще огромный Ваш плюс это диплом медсестры и водительские права.
    Есть русскоязычные фирмы по уходу за пожилыми, в основном русскоязычными, пациентами. Конечно медсестрой сходу никто не устроит, это надо ездить на дом, базово ухаживать- кормить, мыть, садить на горшок и т.д. Но! Они отправляют на подтверждение диплома и в будущем можно работать как медсестра. Машину дают, зарплата выше минималки, график хороший. Пациентов немало, но не ко всем надо будет ездить ежедневно, в основном к лежачим, или развезти таблетки. На том участке где я стажировалась, немец был один и необщительный. В основном русские, Казахстан, немного украинцев (наши бабулечки уехавшие от войны) и одна полулежащая вредная бабуля, ей все было не так, но подход найти можно. Она хорошая, просто старость и беспомощность.
    Есть еще отели и рестораны где говорят на русском и есть вакансии. Но все равно базовый дойч нужен везде.

  • neSanta 25 листопада, 11:36

    @neSanta И еще. По поводу финансовой подушки. Случай знакомой, не мой. Она работала, но ЗП небольшая, и ей доплачивали пособие. В какой-то момент ей начали платить совсем мало. То есть ее пособие и зарплата полностью уходили на аренду квартиры, оставались копейки на жизнь, прям совсем мало. Пошла спросила, на нее посмотрели круглыми глазами типа «а не офигела ли ты, доход приличный, всего хорошего» Идет домой, плачет, ну реально какие доходы, семью кормить нечем. Стала разбираться с бумажками, там расчеты приходят, доход, расход, потребности, порядка 20 листов мелким шрифтом. Оказалось, ей писали зарплату в 3 (!!!) раза больше, чем она получает. Отсюда и копеечные выплаты. Долгие походы по инстанциям, разборки, в сотый раз принесла справки, ответ: ждите, специалист все время на больничном, вернется и пересчитает. Когда-нибудь. История длится полгода.
    Тут все очень долго обрабатывается. Так что подушку поберегите, машину не спешите сразу брать.

  • Nika_147 25 листопада, 13:19

    @neSanta дякую

  • Nika_147 23 листопада, 00:03

    Швеція

  • Nika_147 23 листопада, 00:03

    Іспанія

  • Brend 23 листопада, 16:45 1

    Жарко летом холодно зимой дорого, поддержки вроде от государства нет, короче туда ехать только с деньгами и наверное работой на удаленке

  • Zaina 23 листопада, 00:26 1

    Німеччина скоріше

  • 10 коментарів
  • Коментар видалено

  • Коментар видалено

  • Коментар видалено

  • Cara_Mel 23 листопада, 00:46

    В мене кума в Ірландії. Жила безкоштовно, купила авто, не дорого, з правостороннім кермом. Завтра розпитаю і напишу в лічку.

  • Gguty5 23 листопада, 01:07 8

    Чим далі від 24.2022
    Тим меньше житла і всіх виплат.
    Багато є нюансів , старт + /- щоб на всякий випадок 2 _3 тис. , мінімально дол.
    але вони швидко закінчаться .
    Машини в Польщі і в Європі дуже дешеві , якщо це від 2006 і десь до 12 року +/-
    На маму і трьох дітей порахувати скільки в місяць важко , бо є нюанси .
    Вижити можна .
    Але якщо на безкоштовно то це Австрія , Німеччина, Ірландія.
    Польща це є на перший час допомога , виплати на дітей , але все інше це самостійно.
    Мій досвід , я і троє дітей Варшава, мій дохід був від 6000 тис зл, без урахування квартири , то було відчутно що не вистачає. Але жити можна.

  • 22 коментаря
  • Volunteers 23 листопада, 17:38 2

    @optsale Ви,зараз маєте готівку щоб придбати собі житло в Іспанії чи Греції? Про що ви пишете? Люди,які мають можливість легалізуватися через покупку нерухомості не будуть питати порад на кашалоті.
    Не рівняйте поляків ( членів ЄС і шенген.зони) до українців на тимчасовому захисті. Це як чорне і біле. Ми на різних площинах, для нас різні умови і можливості. Ми-ніхто, країна третього світу,до того ж вже третій рік на тимчасовому захисті. Якщо поляк може з деякими труднощами відкрити бізнес в Німеччині чи Англії,то для українця- це одні проблеми,тобто на 99% взагалі не реально.
    Легалізація звичайно можлива,колись.По працевлаштуванні,по шлюбі,по крові. Але роки проживання на тимчасовому захисті на своїй території зараховує лише Польща. Всі інші країни-ні.
    Я проживши перші 2міс в Польщі теж хотіли виїхати до багатих і красивих.Допоки не познайомилася з одним юристом,котрий вправив мені мозок і розложив по поличках потребу мого проживання в Польщі.

  • optsale 23 листопада, 17:43 4

    @Volunteers Ви пишете про легалізацію тільки в Польщі. А я пишу,що це не зовсім так. Ось і все.

  • Volunteers 23 листопада, 20:03 1

    @optsale Це так. Лише Польща надає дозвіл на легалізацію по гуманітарному захисті.
    Всі хто легалізується по крові,по шлюбу, по купівлі нерухомості, ті ідуть зовсім по інших дерективах і легалізуються по інших законах.
    Сьогоднішня тема автора і мої коментарі не стосуються цієї "іншої" категорії людей.
    От і все.

  • Коментар видалено

  • 1 коментар
  • Kowwka 23 листопада, 17:18 2

    @Lynxx Багатодітні теж

  • Brend 23 листопада, 17:55

    @Lynxx Наче багатодітні теж входять, тре перевірити, якщо що

  • Nika_147 23 листопада, 18:11

    @Brend так. З 01.09.2024 багатодітні мають право на 6000, замість 4000 на житло. І діти до 18 років вважаються, бо в Іспанії тільки до 14

  • R9bina 23 листопада, 11:04 1

    Дивіться, у кожній крайні в цілому однаково те, що в містах простіше знайти роботу, але дорожче і проблемніше знайти житло. Тобто бажано заздалегідь визначити куди саме ви хочете їхати. Наявність машини в даному випадку великий плюс, бо можна до прикладу, знайти житло в не великому містечку або селі не далеко від досить населеного міста і їздити на роботу туди, розвозити дітей по школам не залежно від громадського транспорту. Є вакансії, як і в нас, для людей з правами і з власним авто, це теж плюс. Якщо ж зовсім не розуміти куди їдете, то "подушку безпеки" треба розраховувати сильно із запасом, бо знову ж таки діти. По астмі, в мого сина теж такий діагноз, в нього нема загострень на тепло, але загалом холод йому більше підходить, але, знову тут воно є, ось ми в Німеччині зараз, то в нього загострення йдуть і взимку, чого в Україні не було, я схиляюся до того, що тут більша вологість повітря і більше через це в повітрі плісняви всілякої і грибків, моральний стан сюди ж додається (хоча це питання наразі суперечливе, бо й в Україні з моральним станом теж питання).

  • irenika 23 листопада, 11:13 1

    Про астму: Німеччина велика, клімат різний. У доньки навпаки кашель припинився там. Ми були в Баварії - клімат м'якший, ніж у нас
    А от знайомі на півночі Німеччини, то постійно хворіють, бо холодно і вологість висока

  • R9bina 23 листопада, 12:10

    @irenika Згодна

  • Коментар видалено

  • Prosto_Zaya 23 листопада, 11:26 1

    Машину свою забирайте з собою однозначно, з нею простіше буде. Німеччина вважаю, буде найкращий варіант для Вас. Не знаю які умови зараз у Австріі, може теж є щось як в Німеччині. Запас має бути тисяч 5 євро, не менше

  • 1 коментар
  • Ludaluda 23 листопада, 18:37 2

    Не в Німеччину на машині,бо платити не будуть,переведуть в дохід і запропонують продати,якщо немає роботи.Те ж і з роботою,працювати і отримувати кошти на карту не пройде,все перевіряють,виписки з банків укр теж,поки на утриманні

  • ChildrensPlace 23 листопада, 19:47 3

    @Nika_147 Дело в том что страны по разному принимают и оформляют документы для беженцев. В Словакии с этой бумажкой вы не купите авто только в ВНЖ. Так что советую перед выездом все узнать

  • Dariya 24 листопада, 00:08 3

    @Ludaluda Є обмеження по вартості автівки. Якщо автівка дешевше 15 тис ойро, то виплати будуть і продавати її не треба. Якщо ж дорожче, то запропонують продати і купити щось дешевше

  • Prosto_Zaya 23 листопада, 11:27 1

    Але знову ж таки, все дуже неоднозначно, моя знайома в березні 22 року виїжджала з двома дітьми в Німеччину в нікуди маючи 3000 грн на карточці

  • zorya 23 листопада, 14:22 5

    Тоді допомога була потужна
    Їжа,одяг,вся гігієна вплоть до прокладок
    Зараз цього вже давно нема

  • Ludaluda 23 листопада, 18:38

    @zorya Ще є пару регіонів,що приймають

  • zorya 23 листопада, 22:38 2

    @Ludaluda Я не про прийом
    А про величезну допомогу волонтерів

  • Mariya1981 23 листопада, 13:44 1

    Почему Финляндию не рассматриваете?
    Язык учить не нужно.
    Английский- желательно,хоть на минимальном уровне.
    Бесплатное обучение.

  • 18 коментарів
  • Коментар видалено

  • Коментар видалено

  • Коментар видалено

  • Natali_Pro 23 листопада, 16:29

    Привіт. Не побачила у вашому списку Фінляндії. Чудова країна для життя, особливо з дітьми!

  • 2 коментаря
  • Natali_Pro 23 листопада, 18:05

    @Nika_147 Даремно. Жодного разу не чула нічого поганого. Навпаки до дітей тут особливе ставлення. Медицина для дітей безкоштовна, навчання в школі та забезпечення всім необхідним для навчання також безкоштовно.

  • Natali_Pro 23 листопада, 18:05

    @Brend Так

  • Natali_Pro 23 листопада, 18:29

    @Nika_147 Можливо якийсь посилений контроль і є, але я про це не знаю і не чула ні від кого з оточуючих. Не уявляю що треба робити з дитиною чи що має робити дитина щоб вами зацікавилися.
    Я маю дитину, підліток. Ходить в школу. На зустрічах з вчителем чи лікарем завжди чіткі питання, чіткі відповіді.

  • Volunteers 23 листопада, 17:01 1

    Автор,дивлячись з якою метою ви хочете виїхати з України на третьому році повномасштабної. Якщо через обстріли/блекаути/відсутність навчання вивезти дітей пересидіти війну і в подальшому повернутися в Україну на навчання і проживання, то їдьте у вище перераховані країни в яких є фінансова підтримка і безкоштовне житло. Якщо для можливості подальшої легалізації, працевлаштування по спеціальності медсестра( як ви вище пишете),то я б їхала до країн які спростили умови визнання укр.диплому, до країн мову яких вивчите за пів року чи вже знаєте, де не має бюрократії і високих податків та цін.

  • 5 коментарів
  • Volunteers 23 листопада, 20:15

    @Gguty5 Люксмед це не українська клініка.Це клініка польська і в кожному місті є по багато її філіалів. Саме в цю клініку і важко влаштуватися,вони хочуть з високим стандартом навиків і спеціалізацією( чого в українських медсестер немає).
    Але є багато інших укр.приватних клінік.Та і в польські шпиталі, дома опіки, не важко влаштуватися на роботу.
    Гданськ, Познань, Краків,Варшава,Вроцлав- це великі міста і життя там дороге,ціни на житло,послуги всі, навіть ціни в магазинах будуть вищі.
    Люблін,Катовіце,Ополе,Бидгощ,Лодзь,Білосток-це трохи менші міста і ціни на все адекватніші.

  • Gguty5 23 листопада, 20:47 2

    @Volunteers Я прожила в Варшаві 1.6 року, останні 10 місяців , тобто повністю навчальний рік , сама з трьома дітьми . І знаю ціни і все .
    1 це мова, що працювати за спеціальністю це мова , Лікарям це В2, і обов'язково ( в мене родичі лікарі , це все проходили)
    2 це розуміти для чого ти це робишь якщо пересидіти, це не Польща 100 відсотків . Якщо дитина має особлива то це Німеччина , або Австрія
    3. Якщо без повернення то це Польща , буде все поступово і трошки легше.
    4. Краще Познань, чи Варшава різниця в житлі , та ціна.
    5 . В Польщі транспорт ок , то машина може і треба для початку.
    6. Дітям буде важко, адаптація 1рік.
    7 Є групи де підскажуть в залежності від міста
    8 медицина в Європі однакова , в чекані , в Польщі можна зробити швидко ха гроші, а от в Австрії ні, але докораються до проблеми, і то безкоштовно.

  • Volunteers 23 листопада, 21:15

    @Gguty5 Зі всім згідна.
    Медсестри і акушерки отримують право праці без сертифікату про знання польської мови.Але зрозуміло ж,що потрібно мати знання не нижче А2. Інакше як працювати?
    Але до ( місяць не пам'ятаю) 2026р потрібно всім медсестрам і акушеркам надати до документів сертифікат знайомості польської мови В1. Інакше право праці заберуть.

  • Nika_147 23 листопада, 17:09

    Фінляндія

1 2
Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Повернутися до Клубу