Дитина 2,11 мало говорить

Добрий день, дитина 2,11 роки, неохоче говорити, знає всі тварини як кажуть, приносить що попрошу, багато іграшок деревʼяних розвивашрк за монтесорі має, і всі класно складає грається. Говорить там мама, тато, дід, баба, стій, пити, тікай, най, на. Ділиться, грається з дітками. А от говорити коли щось запитають нехоче, хіба деколи, імена каже Вася, Ваня. Звуки теж різні видає, ту-ту, бі-бі і тд. В невролога обстежувалися сказала все добре, по нлектроенцефалограмі все відповідає розвитку, і ніяких проблем немає. Тільки переживаю що не говорить, діти в його віці вже віршики розказують, висловлюють свої думки. 


Теги: дитина мало говорить

23 коментаря

 • Liliya123 4 вересня, 17:58 1

  Не хвилюйтеся, якщо ви обстежили дитинку і все добре, то все буде чудово. Потім рота не закриєте)), я теж хвилювалася, а теперь 100 слов в хвилину).

 • Liliya123 4 вересня, 17:59

  На ім’я своє реагує? Пальчиком показую на предмети?

 • Mariaboz 5 вересня, 14:02

  Так, звичайно, до року ще!

 • Flame 4 вересня, 18:06 5

  А дитенку нужно разговаривать или родные предугадывают все желания?

 • Zhadana 4 вересня, 18:14

  Я б не хвилювалася на вашому місці, якщо невролог досконало подивився. Як казав мені один дуже хороший невролог: ніколи не порівнюйте свою дитину з чужою, лише її з собою ж в динаміці.
  Можете ще слух перевірити, про всяк випадок.
  А так, просто чекати, багато говоріть з нею, читайте. Мультики виключить, якщо має - це зло для дітей, що мало говорять.

 • Коментар видалено

 • modno 4 вересня, 18:27 1

  Не переживайте заговорит--еще будете просить чтоб помолчал)))

 • Doryarina 4 вересня, 18:51

  Можете проконсультуватися у логопеда. Була аналогічна ситуація у сина. З горем пополам в 3,10 син почав називати всі предмети. До 4-х років з’явилися перші речення. Я думала розумом поїду. Всі аналізи, обстеження, заключення лікарів чудові. А син мовчав. Логопед допоміг. І майже до 5 років ще займалися, бо мовлення було жахливе(

 • Neonilla 4 вересня, 19:31

  рано нервувати. Я би після 3 років зводила на пробне заняття до дефектолога. Він займається розширенням словникового запасу різними методами. До логопеда дуже рано. Дефектолог направить до невролога за необхідності.

 • dasha_20 4 вересня, 21:11

  Донечка почала розмовляти приблизно в 3,1 і одразу ж реченнями, а до того було декілька слів, як і у вашої дитинки.

 • Julka 5 вересня, 14:10

  Те ж саме було і у моїх знайомих.)

 • Alenka_36 4 вересня, 21:22

  У меня дочка заговорила после 4 лет

 • muzik 4 вересня, 22:28 1

  мій не говорив в такому . слова які зʼявлялись через неділю- другу зникали. займались в логопеда і з нейропсихологом. потім нам порадив нейропсихолог пройти курс массажу комірцевої зони і саме массаж у фізіотерапевта дав поштовх у мові. дитину в прямому сенсі слова прорвало на розмови після 4 сеансу массажу. по факту був поганий кровоток в судинах які шли до головного мозку. массаж зняв тонус і пішла мова.
  своєму сину я сама «назначила» курс массажу)) якщо іти правильним шляхом то невролог мав би направити на доплер судин головного мозку і по результату обстеження назначати чи ні массажі. якось так.

 • Ksenya 5 вересня, 09:00

  Моя донька також тільки в 3 роки заговорила. Одразу реченнями. До лікаря я зверталась. Казали все добре. Щоб я відчипилась від дитини. Але я почала з нею займатись англійською. Через місяць був результат. В англійській слова коротші. І їй цікаво було.

 • Wild_fairy 5 вересня, 09:04 1

  ну ви ж в Києві, тут логопедів як собак. Сходіть на консультацію. Зараз у вас є затримка мовленнєвого розвитку, яка це затримка, просто темпова чи патологічна, треба з'ясовувати. Розвиток мовлення можна і треба стимулювати, логопеди знають як. Якщо з якихось причин зараз логопед вам не доступний, то завантажте книгу Полякової "как правильно учить ребенка говорить"

 • Wild_fairy 5 вересня, 09:04

  https://obuchalka.org/2017041594109/kak-pravilno-uchit-rebenka-govorit-polyakova-m-a-2010.html

 • Wild_fairy 5 вересня, 09:05

  @Wild_fairy там зверніть увагу, що перший розділ про пасивне мовлення, тобто це про розуміння того, що кажете ви. А другий про експресивне мовлення, тобто те, що каже дитина

 • Pchelka 5 вересня, 11:14 1

  Коли ми з молодшою лікувались при затримці мовлення, то перше, що говорили логопеди- вдома треба постійно говорити з дитиною, ВСІМ.
  Чітко, повільно проговорюючи всі свої дії.
  Одягаєте одяг- так і кажете повільно і чітко: «зараз ми вдягнемо кофтинку» « вдягаємо штанці» і т.д. Годуєте- все озвучуйте.
  Це працює! Повірте!

 • InnaDubina 5 вересня, 12:16

  Очень тоже переживала,по врачам тягала
  Последнее было - он ответил врачу одним словом - лень
  В три года его понесло и я ему рот закрыть не могу с тех пор

 • Nika_147 5 вересня, 13:13 2

  В садик ходит? Если нет, попробуйте отдать на 3-4 часа куда-то в группу. Есть надежда, что детка просто ленивая.
  Если за пару месяцев ничего не изменится, начинайте паниковать.
  (Ну и слух проверьте, так, на авось. Это уже я из своего опыта)

 • DLM87 5 вересня, 14:21

  У мого сина теж так було. Лікарі казали все добре, а потім дитина потрапила у садочок, де потрібно контактувати з іншими і ... тепер у 8 років рот не закривається) Так що, якщо з точки зору здоров'я все добре, тоді дитині потрібне середовище, де він змушений буде спілкуватися.

 • lidkamoczkodan 5 вересня, 14:32

  Моїй малій скоро буде 2р,теж така.Але деколи хоче щось таке розказати,що я нічого її не розумію.Таке враження що по китайськи говорить.

 • Elena20071980 5 вересня, 17:11

  Дві доньки, різниця в три роки, обидві заговорили після трьох років, обидві ходили у яслі) в них потреби не було розмовляти реченнями) заговорили і вже не зупинити було))) Нам обидва рази виховательки у дітсадку говорили,що вони впитують в себе інформацію,а заговорять пізніше. Так і вийшло)

 • Kiraller 6 вересня, 08:04 1

  Та не хвилюйтесь. Моєму сину вже 14 років а говорити досі не хоче:person_facepalming: ну такий він мовчун. Зато дівчат не переслухаєш,навіть уві сні говорять. ( якщо що ,то син здоровий ,адекватний і нормально розвинений просто не любить розмовляти)

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Повернутися до Клубу