У соцмережах виявлені небезпечні групи, в яких дітей доводять до самогубства: як розпізнати – повідомляє Департамент Кіберполіції

Джерело: https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news (сайт Департаменту Кіберполіції України).

У соцмережах з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубства.

Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Ці кити можуть літати, і цим, можливо, пояснюється те, що даний вид ссавців - один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям зводять рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис, та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet.Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно:

1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

2) Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

3) Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

4) Всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах - від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

5) Фінальне завдання – покінчити життя самогубством, та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та:

1) Перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

2) Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) Звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) Намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

5) Обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

6) Встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Сьогодні Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea, до якої входить 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів. Тому, при виявленні таких груп самостійно, просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні)) та до адміністрації соцмережі у якій було виявлено групу.

Аналізом діяльності зазначених груп кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України (їх перелік у кінці статті: https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news).

 

© Сайт Департаменту Кіберполіції України 

Темы: Воспитание и психология

10 комментариев

 • Polina_Andreeva 12 февраля 2017, 12:40

  Вчера была передача про такие группы. Очень страшно

 • Tasya 12 февраля 2017, 12:45

  Я про такие группы слышала давно, поэтому запретила дочке общение в соц.сетях (пока не повзрослеет). И часто беседуем с ней на подобные темы.

 • TatyanaInch 12 февраля 2017, 12:43 1

  Наконец-то взялись за них.

 • Комментарий удален

 • Polina_Andreeva 12 февраля 2017, 13:28

  Ну и что, что взялись. Ни хера этим с укам не будет. Одного такого взяли и пришлось выпустить. Это всё тяжело довести до логического завершения, то есть тюрьмы. Остаётся надежда только на самосуд

 • Verochka 12 февраля 2017, 12:52

  Ужас... Моего нет в соц.сетях (ему 11)

 • Malinka_orijinal 12 февраля 2017, 13:01

  Я говорю об этом с детьми, но осторожно. Если честно, даже боюсь давать эту информацию, вдруг они не знали, а после меня станет интересно и будут искать?

 • Malinka_orijinal 12 февраля 2017, 13:02

  Т.е. боюсь сама стать причиной и источником проблемы.

 • Nezzabudka 12 февраля 2017, 13:43

  Вот и я такая же. Но моему 7,8 и его нет в соцсетях. Хотя у многих знакомых детей в таком возрасте уже давно есть страницы во всевозможных сетях.

 • Inspiration 12 февраля 2017, 16:00

  Мне кажется, лучше чтобы ребенок узнал об этом от мамы чем от посторонних, ведь не известно в каком виде могут преподнести эту информацию другие.

 • mamakupit 12 февраля 2017, 13:38

  у нас в классе две девочки порезали вены (Слава Богу все обошлось) как выяснилось из-за такой группы в Вк,это очень страшно и не надо боятся с детьми говорить об этом,а наоборот показывать и объяснять

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб