Последнее время появилось много вопросов по декретным выплатам. У меня есть хорошая статья по данному вопросу. Прошу ниже. Надеюсь будет полезна.
Розрахунок суми декретних Згідно зі ст. 39 Закону (3), допомога за вагітністю й пологам надається застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Згідно п.20 Порядку (2) сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розраховується наступним чином:
Двп = Зпср * Ккд,
де Двп – сума допомоги по вагітності та пологам; Зпср – середньоденна заробітна плата за 6 або менше відпрацьованих повних місяців, або за фактично відпрацьований час. Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто 126 або 140 днів.
Отже для того, щоб правильно розрахувати розмір допомоги треба правильно розрахувати суму середньої заробітної плати. Вона розраховується за формулою:
Зпср = Д \ Ккд(рп),
де Д – дохід, що припадає на розрахунковий період; Ккд(рп) – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.
До суми доходу, що приймає участь у розрахунку середньої заробітної плати за розрахунковий період включаються тільки ті виплати які включаються до фонду заробітної плати та з яких сплачувалися внески до Фонду тимчасової непрацездатності.
До кількості календарних днів у розрахунковому періоді відносяться всі дні окрім:
- днів хвороби;
- днів відпустки за вагітністю та пологами;
- днів відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років або шести років за медичним висновком.
Слід зазначити, що цей показник не зменшується на святкові та неробочі дні. Про це говориться у Листі (4).
Полная статья (сылка) в комменте ниже. (Админы наверное не пропустят в заметке)