ВСЕМ ДОЛЖНИКАМ ЗА ЖИЛИЩНО-КОММУНАЛЬНЫЕ УСЛУГИ
Вы – должник и началось судебное рассмотрение спора о взыскании с Вас задолженности за жилищно-коммунальные услуги.
Подготовила Вам образец ходатайства и предлагаю заявить его в суде, попросив суд ОСТАНОВИТЬ производство по делу. Удовлетворение этого ходатайства ОСТАНОВИТ процесс взыскания.
Существует прекрасная судебная практика по этому вопросуhttp://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53004833
Используйте этот документ как щит. На коммунальной войне все средства хороши. Подготовила Елена Лукаш
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=255927891440167&id=100010688735430
РЕПОСТ.________________________________________________
До _________ районного суду м. _____
Позивач: __________________________
Відповідач: Громадянин України Іваненко Іван Іванович
у справі про стягнення суми заборгованості за житлово-комунальні послуги
КЛОПОТАННЯ про зупинення розгляду цивільної справи (у порядку ст. 201 ЦПК України)
На розгляді ______ районного суду м. ______ перебуває цивільна справа за позовом житлово-експлуатаційної організації № ___ до Іваненка І.І. про стягнення суми заборгованості за житлово-комунальні послуги у сумі _____ грн.
Заперечуючи проти вказаного позову наголошую, що розрахунок суми заборгованості наданий позивачем розрахований виходячи із розміру тарифу, який був встановлений в порушення чинного законодавства. При цьому позивач має обґрунтувати свої вимоги та надати суду документи, що вказують на правильність розрахунків і правильність застосування тарифів на відповідні послуги.Очевидно, що позивачем, покладений на нього процесуальний обов’язок не виконаний.
Згідно статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Водночас, за змістом статті 2 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на принципі регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, природних особливостей відповідного регіону та технічних можливостей.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, є державним колегіальним органом, що здійснює регулювання діяльності у сфері теплопостачання (крім діяльності суб'єктів господарювання, які здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні або поновлювані джерела енергії), централізованого водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів для об’єктів, які обслуговують населені пункти з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб, та об'єктів з потужністю перероблення чи захоронення понад 50 тисяч тонн або 200 тисяч метрів кубічних побутових відходів на рік.
Відповідно до вимог ст. 68 Житлового Кодексу Української РСР наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні платежі в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця.Згідно пункту 5 частини 1 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач зобов'язаний сплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
За приписом статті 162 Житлового кодексу Української РСР плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими у встановленому порядку тарифами.
Таким чином, реалізація вказаного обов’язку відповідача сплачувати спожиті житлово-комунальні послуги лежить у прямій залежності від обов’язку держави встановити у передбаченому порядку і спосіб, уповноваженим державним органом відповідні тарифи. Однак цього зроблено не було.
Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2016 року № 10 «Про звернення до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності частин першої і другої статті 11 закону України "Про природні монополії", абзацу 5 ч. 1 статті 12 Закону України "Про електроенергетику", пункту 4 частини першої статті 3 Закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", абзацу 8 частини першої статті 13 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (щодо повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), Указу Президента України від 27 серпня 2014 року № 694 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг», Указу Президента України від 10 вересня 2014 року №715 «Про затвердження положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг» положенням частини першої статті 8, частини другої статті 19, частини першої статті 106 та пунктів 3, 9, 9-1, 9-2 частини першої статті 116 Конституції України» Верховний Суд України звернувся до Конституційного Суду України із відповідним поданням від 2 червня 2016 року № 201-2208/0/8-16 у якому просить Конституційний Суд України перевірити повноважність і легітимність утворення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Суб’єкт права на конституційне подання наголошує на неконституційності формування складу вказаного державного регулятора. Наслідком цього є незаконність встановлення вказаним державним органом тарифів на житлово-комунальні послуги.Результати розгляду Конституційним Судом Украйни вказаного конституційного подання має суттєве значення для розгляду цієї цивільної справи, оскільки впливає на правомірність і обґрунтованість розрахунку суми боргу.
Статтями 213, 214, 316 ЦПК України передбачено, що рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим. Рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу відповідно до норм матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності – на підставі закону, що регулює подібні відносини, або керуючись загальними засадами і змістом законодавства України. Обґрунтованим визнається рішення, у якому повно відображені обставини, що мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Згідно статті 201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.Керуючись ст. 201 ЦПК України, -
ПРОШУ:
Провадження у справі за позовом ________________ до Іваненка І.І. про стягнення суми заборгованості за житлово-комунальні послуги у сумі _____ грн. зупинити до часу постановлення рішення Конституційним Судом України за конституційним поданням Верховного Суду України від 2 червня 2016 року № 201-2208/0/8-16.
Позивач пiдпис дата
Коментар видалено
ElenDark 15 червня 2016, 19:40
Это Вы не платили и Вас вызвали в суд. Так же могут и жилье отобрать.
Коментар видалено
Коментар видалено
ElenDark 15 червня 2016, 19:43
Клопотання для суда
yana_na_sedmom_nebe 15 червня 2016, 19:45
Спасибо!!!
У подруги пришли ,отрезали газ,сказали что по решению суда.А им даже ничего из суда не сообщали.
Lesilda 15 червня 2016, 19:50
Это что Вы написали обычный пук в воздух.Задолженность за жилищно- коммунальные услуги взыскивается на основании суд приказа.В случае обжалования суд.приказа, истец подает заявление в иск.производстве.
EShvetz 15 червня 2016, 19:51
А судебный приказ на каком основании выдаётся?
Lesilda 15 червня 2016, 19:52
На основании заявления исполнителя услуг
EShvetz 15 червня 2016, 19:55
То есть жэк просто пишет заявление в суд: прошу выдать приказ на взыскание задолженности и суд берёт и выдаёт?
Коментар видалено
Lesilda 15 червня 2016, 19:58
Да.Лишь на основании заявления жека
Lesilda 15 червня 2016, 19:53
Суд.приказ рассматривается без участия сторон,лишь на основании заявления.Данный порядок определен ст.205 ЦПК Украины
EShvetz 15 червня 2016, 21:40
То, что должна, понимаю. Но хочу оплатить в пределах общего срока исковой давности. Для этого надо, чтоб жэк подал в суд? Без этого можно?
Lesilda 15 червня 2016, 21:42
Долг за последние 3 года можно заявить только в суп. процессе, врядли жек Вам его простит
EShvetz 15 червня 2016, 21:45
Я Вас поняла. Спасибо за диалог!
Lesilda 15 червня 2016, 20:03
Сорри,перепутала статью.
Ст.92-106 ЦПК
Lesilda 15 червня 2016, 20:04
Наказне́ прова́дження — це самостійний і спрощений вид судового провадження у цивільному судочинстві при розгляді окремих категорій справ, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ, який є особливою формою судового рішення.
Наказне провадження — це спрощений вид провадження у справах за вимогами, які мають очевидно достовірний характер. Його ще можна назвати непротокольним, оскільки хід провадження не фіксується у протоколах чи інших процесуальних документах (журналі судового засідання чи ін.).
Цей вид провадження не є свідченням відсутності спірних правовідносин між сторонами, однак в силу очевидності права вимоги заявника відсутній спір про наявність самого права. Справи наказного провадження визначені законом виходячи з вимог процесуальної економії. Тобто, у деяких справах вимоги, які пред'являються до суду, можуть бути розглянуті на відміну від загальної цивільної процесуальної форми.
Справи, які відносяться до наказного провадження, порядок їх розгляду, видачі та скасування судового наказу визначені ст.ст. 95-106 ЦПК.
Предметом розгляду у справах наказного провадження є вимоги:
які ґрунтуються на правочині, вчиненому у письмовій формі;
про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати;
про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника (ст. 96 ЦПК). Цей перелік не є вичерпний і може бути розширений законом.
Особами, які беруть участь у справі, у наказному провадженні є стягувач та боржник, а також їхні представники. Не виключається можливість участі у процесі органів та осіб, визначених ст. 45 ЦПК. Заявником виступає особа, яка звертається до суду із заявою про видачу судового наказу і якій належить право вимоги, що є предметом судового вирішення — стягувач. Заінтересованою особою виступає особа, з якої слід стягнути грошові кошти чи витребувати майно для погашення вимоги заявника, — боржник.
Вирішення справи у порядку наказного провадження стосується видачі судового наказу — судового рішення особливої форми. Судовий наказ відповідно до ст. 95 ЦПК є виконавчим документом і підлягає виконанню за правилами, встановленими законодавством про виконавче провадження.
Отже, наказне провадження — це вид провадження у цивільному судочинстві, в якому судом вирішується справа про стягнення з боржника на підставі судового наказу грошових коштів або витребування майна без проведення судового засідання на користь особи, яка має право вимоги.
=Предметом розгляду у справах наказного провадження є вимоги: 1) про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати; 2) про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника; 3) про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості; 4) про присудження аліментів на дитину в розмірі тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов'язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших зацікавлених осіб; 5) про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів.
Allunya 15 червня 2016, 20:14
А "Житловий кодекс Української РСР" при чем? Нет уже такой страны (((
Lesilda 15 червня 2016, 20:17
Сейчас действует жк украины от 1963 года
Maryhanchik 15 червня 2016, 20:26
Короче сплачуем и не ходим по судам
Коментар видалено
ElenDark 15 червня 2016, 20:27
Клопотання составила Елена Лукаш, вопросы можете задать на прямую через ее страницу в фейсбуке https://www.facebook.com/profile.php?id=100010688735430&fref=ts
Olga_S 15 червня 2016, 22:02
Раньше только Монтян могла так подло полставлять людей ради своего пиара. Теперь Лукаш составит ей компанию)))
ElenDark 15 червня 2016, 22:47
Не мне их судить. Я больше думаю о своих проблемах
Vasilisa_3 15 червня 2016, 23:32
ой. можно подумать тут коллектив злостных неплательщиков.
яценюк бы над вами поржал (как известный персонаж называю. таких тысячи в украине)
в дворцы платежки не носят. а как прекрасно освещены их межигорья!!