Дівчатка, тут хтось точно має паї, розкажіть будь-ласка, як цю землю дозволено використовувати? Або ткніть носом, де це можна прочитати на зрозумілій для звичайної людини мові? Я так розумію, що навіть якщо земля є моєю власністю, це не дає мені права робити на ній що завгодно. Якщо наприклад, на моєму паї розташований ліс, я ж не можу його вирубати і побудувати там хмарочос? Чи можу? А ще вся земля має бути оформлена у власність до 2025 року, це типу приватизація чи як? Вибачайте, якщо питання дурнуваті, хочу розібратися. Прошу писати тільки тих, хто реально з цим повʼязаний і точно знає, "диванних експертів-всезнайок" прошу утриматися бо заплутаюся ще більше.
Olya_lya 26 января, 11:05 8
Якщо у вас є пай - то в документах написане цільове призначення вашої землі і що можете робити там. Якщо є дерева то маєте право вирубати.
Якщо написано що для ведення сільського господарства а хочете будувати будинок то потрібно змінювати цільове призначення землі
Iolanta 26 января, 14:15
Зрозуміло
Aria159 26 января, 19:29
Щодо дерев, маємо приватизовану ділянку, з цільовим призначенням с/г. Але колись мій батько на частині викопав ставок, і поросли дерева, нам сказали що вже вирубувати не можна))). Тобто якщо у вас стоїть сг призначення, то ваш ліс треба вирубувати тихенько, не питаючи в землеупорядників)
Hungary2705 26 января, 11:48 2
Якщо у ВАС державний акт, то нічого не треба.
BMV30 26 января, 15:58 2
Hungary2705 26 января, 16:00
BMV30 26 января, 16:19 1
Rita_Rita 26 января, 12:06 2
Так цікаво, є земля різного призначення, на паї ви точно хмарочос побудувати не можете
Зможете лише за умови зміни призначення землі під будівництво
Rita_Rita 26 января, 12:18 1
Вам потрібно вивчити документи, чи можна будувати споруди, як правило якщо є дозвіл на такі споруди, то це будівлі певного призначення, наприклад сільськогосподарські
Земля під будівництво в рази дорожча, але можливо у вас саме така земля
Але питання ще таке, пай це частка, як використовують свої паї інші власники землі
Я наприклад з братом змушена була здати свій пай одному фермеру, бо решта власників теж йому здають, і виходить, що іншим фермерам не вигідно його брати в оренду, бо він якось щей посередині чужих часток знаходиться
А в родича паї в зручному розташуванні, і великі, він сам засуджує їх наймаючи людей
Iolanta 26 января, 14:14
optsale 26 января, 13:32 2
Не можете, до прикладу, викопати ставок без дозволу , хоча здавалося б.
що не можна, мало би бути розписано в земельному кодексі.
SvFaberlic 26 января, 14:05 1
Так..до 25 року ви повинні отримати кадастровий номер..Бо будуть вважати потім що земля ,,невостребована,
Iolanta 26 января, 14:14
Зрозуміла, дякую
BMV30 26 января, 16:02 1
Громадянин, який отримав сертифікат (при розпайовці, а потім не замінив його на державний акт, як треба було) або його спадкоємці повинні до 1 січня 2025 року зареєструвати земельну ділянку та оформити речові права на неї. Якщо цього не зроблять, то вона буде комунальною з 2025 року. Це стосується лише земель, які розпайовувалися, тобто земель сільськогосподарського призначення.
BMV30 26 января, 16:12 6
Ви можете використовувати земельну ділянку за призначенням. Змінити цільове призначення можете лише, якщо воно відповідатиме генеральному плану населеного пункту (вони або старі або відсутні), а якщо його немає, то розробляєте детальний план території (задоволення недешеве). Ліс не може рости на землях сільськогосподарського призначення - тоді це будуть землі лісогосподарського призначення. А для того щоб побудувати хмарочос, то треба спочатку змінити цільове призначення земельної ділянки і категорію (на землі житлової та громадської забудови), а для цього треба розробити детальний план території, а після нього проект з землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки... Довга пісня і не потрібна:upside_down:
Щодо земельної частки (паю), то Ви можете самі обробляти та вирощувати сільськогосподарські культури або здати в оренду, де орендар теж буде вирощувати сільськогосподарські культури.
Eliz433 26 января, 19:22
А можна буде продати?
Hungary2705 26 января, 19:48