Чому сучасні діти не вміють вчитися…

Я ерготерапевт з багаторічним досвідом роботи з дітьми, батьками та викладачами. Я вважаю, що наші діти стають все гірше в багатьох аспектах.

Я чую одне й те саме від кожного вчителя, якого зустрічаю. Як професійний терапевт я бачу зниження соціальної, емоційної та академічної активності у сучасних дітей і водночас — різке збільшення числа дітей зі зниженою здібністю навчатися та іншими порушеннями.

Як ми знаємо, наш мозок податливий. Завдяки навколишньому середовищу ми можемо зробити наш мозок «сильнішим» або «слабкішим». Я щиро вірю, що, попри всі наші найкращі спонукання, ми, на жаль, розвиваємо мозок наших дітей в невірному напрямку.

І ось чому:

1. ДІТИ ОТРИМУЮТЬ ВСЕ, ЩО ХОЧУТЬ І КОЛИ ХОЧУТЬ

«Я голодний!» — «Через секунду я куплю що-небудь перекусити». “Я хочу пити”. — «Ось автомат з напоями». «Мені нудно!» — «Візьми мій телефон».

Здатність відкласти задоволення своїх потреб — це один з ключових чинників успіху. Ми хочемо зробити наших дітей щасливими, але, на жаль, ми робимо їх щасливими тільки зараз і нещасними — в довгостроковій перспективі.

Уміння відкласти задоволення своїх потреб означає здатність функціонувати в стані стресу.

Наші діти поступово стають менш підготовленими до боротьби навіть з незначними стресовими ситуаціями, що в підсумку стає величезною перепоною для їхнього успіху в житті.

Ми часто бачимо нездатність дітей відкласти задоволення своїх бажань в класі, торгових центрах, ресторанах і магазинах іграшок, коли дитина чує «Ні», тому що батьки навчили його мозок негайно отримувати все те, що вона хоче. 

2. ОБМЕЖЕНА СОЦІАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ

У нас багато справ, тому ми даємо нашим дітям гаджети, щоб вони теж були зайняті. Раніше діти грали на вулиці, де в екстремальних умовах розвивали свої соціальні навички. На жаль, гаджети замінили дітям прогулянки на відкритому повітрі. До того ж технології зробили батьків менш доступними для взаємодії з дітьми.

Телефон, який «сидить» з дитиною замість нас, не навчить її спілкуватися. У більшості успішних людей розвинені соціальні навички. Це пріоритет!

Мозок подібний м’язам, які навчаються і тренуються. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина могла їздити на велосипеді, ви вчите її кататися. Якщо ви хочете, щоб дитина могла чекати, її треба навчити терпіння. Якщо ви хочете, щоб дитина могла спілкуватися, необхідно соціалізувати її. Те ж саме відноситься до всіх інших навичок. Нема ніякої різниці!

3. НЕСКІНЧЕННІ ВЕСЕЛОЩІ

Ми створили для наших дітей штучний світ. У ньому немає нудьги. Як тільки дитина затихає, ми біжимо розважати її знову, тому що інакше нам здається, що ми не виконуємо свій батьківський обов’язок. Ми живемо у двох різних світах: вони у своєму «світі веселощів», а ми в іншому, «світі роботи».

Чому діти не допомагають нам на кухні або в пральні? Чому вони не прибирають свої іграшки? Це проста монотонна робота, яка тренує мозок функціонувати під час виконання нудних обов’язків. Це той же самий «м’яз», який потрібний для навчання в школі.

Коли діти приходять у школу і настає час для письма, вони відповідають: «Я не можу, це занадто складно, занадто нудно». Чому? Тому що працездатний «м’яз» не тренується нескінченними веселощами. Він тренується тільки під час роботи.

4. ТЕХНОЛОГІЇ

Гаджети стали безкоштовними няньками для наших дітей, але за цю допомогу потрібно платити. Ми розплачуємося нервовою системою наших дітей, їх увагою і здатністю відкласти задоволення своїх бажань.

Повсякденне життя в порівнянні з віртуальною реальністю нудне.

Коли діти приходять в клас, вони стикаються з голосами людей та адекватною візуальною стимуляцією на противагу графічним вибухам і спецефектам, які вони звикли бачити на екранах.

Після годин віртуальної реальності дітям все складніше обробляти інформацію в класі, тому що вони звикли до високого рівня стимуляції, який надають відеоігри. Діти не здатні обробити інформацію з більш низьким рівнем стимуляції, і це негативно впливає на їхню здатність вирішувати академічні завдання.

Технології також емоційно віддаляють нас від наших дітей і наших сімей. Емоційна доступність батьків — це основна поживна речовина для дитячого мозку. На жаль, ми поступово позбавляємо наших дітей цього. 

5. ДІТИ ПРАВЛЯТЬ СВІТОМ

«Мій син не любить овочі». «Їй не подобається рано лягати спати». «Він не любить снідати». «Вона не любить іграшки, але добре розбирається в планшеті». «Він не хоче одягатися сам». «Вона лінується їсти сама».

Це те, що я постійно чую від батьків. Відколи діти диктують нам, як їх виховувати? Якщо надати це їм, все, що вони будуть робити — їсти макарони з сиром і тістечка, дивитися телевізор, грати на планшеті й ніколи не будуть лягати спати.

Як ми допомагаємо нашим дітям, якщо даємо їм те, що вони хочуть, а не те, що добре для них? Без правильного харчування і повноцінного нічного сну наші діти приходять в школу роздратованими, тривожними й неуважними. Крім того, ми відправляємо їм неправильне послання.

Вони вчаться, що можуть робити все, що хочуть, і не робити того, що не хочуть. У них немає поняття — «треба робити».

На жаль, щоб досягти наших цілей в житті, нам часто треба робити те, що необхідно, а не те, що хочеться.

Якщо дитина хоче стати студентом, її необхідно вчитися. Якщо вона хоче бути футболістом, необхідно тренуватися щодня.

БІЛЬШЕ ПРО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:

Наші діти знають, чого хочуть, але їм важко робити те, що необхідно для досягнення цієї мети. Це призводить до недосягнення цілей і залишає дітей розчарованими.

ТРЕНУЙТЕ ЇХ МОЗОК!

Ви можете тренувати мозок дитини та змінити її життя так, що вона буде успішною в соціальній, емоційній і академічній сфері.

Ось як:

1. НЕ БІЙТЕСЯ ВСТАНОВЛЮВАТИ РАМКИ

Діти потребують їх, щоб вирости щасливими та здоровими.

Складіть розклад прийому їжі, часу сну і часу для гаджетів.

Думайте про те, що добре для дітей, а не про те, чого вони хочуть або не хочуть. Пізніше вони скажуть вам спасибі за це.

Виховання — важка робота. Ви повинні бути креативним, щоб змусити їх робити те, що добре для них, хоча більшу частину часу це буде повна протилежність тому, чого їм хочеться.

Дітям потрібні сніданок і поживна їжа. Їм необхідно гуляти на вулиці й лягати спати вчасно, щоб на наступний день прийти в школу готовими вчитися.

Перетворіть те, що їм не подобається робити, у веселощі, в емоційно-стимулюючу гру. 

2. ОБМЕЖТЕ ДОСТУП ДО ГАДЖЕТІВ І ВІДНОВІТЬ ЕМОЦІЙНУ БЛИЗЬКІСТЬ З ДІТЬМИ

Подаруйте їм квіти, посміхніться, залоскочіть їх, покладіть записку в рюкзак або під подушку, здивуєте, витягнувши на обід зі школи, танцюйте разом, повзайте разом, бийтеся подушками.

Влаштовуйте сімейні вечері, грайте в настільні ігри, вирушайте на прогулянку разом на велосипедах і гуляйте з ліхтариком ввечері.

3. НАВЧІТЬ ЇХ ЧЕКАТИ!

Нудьгувати — нормально, це перший крок до творчості.

Поступово збільшуйте час очікування між «я хочу» і «я отримую».

Намагайтеся не використовувати гаджети в машині й ресторанах і навчіть дітей чекати, розмовляючи або граючи.

Обмежте постійні перекуси.

4. НАВЧІТЬ СВОЮ ДИТИНУ ВИКОНУВАТИ МОНОТОННУ РОБОТУ З РАННЬОГО ВІКУ, ОСКІЛЬКИ ЦЕ ОСНОВА ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Складати одяг, прибирати іграшки, вішати одяг, розпаковувати продукти, заправляти ліжко.

Будьте креативними. Зробіть ці обов’язки веселими, щоб мозок асоціював їх з чимось позитивним.

5. НАВЧІТЬ ЇХ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК

Навчіть ділитися, вміти програвати й вигравати, хвалити інших, говорити «спасибі» і «будь ласка».

Виходячи з мого досвіду роботи терапевтом, можу сказати, що діти міняються в той момент, коли батьки змінюють свої підходи до виховання.

Допоможіть своїм дітям досягти успіху в житті шляхом навчання і тренування їх мозку, поки не стало пізно.

230 комментариев

  • Khristin_na 17 мая 2021, 00:10 19

    Погоджуюсь з кожним словом:thumbsup:

  • nadya77 17 мая 2021, 21:55 2

    И я)

  • Apriori 17 мая 2021, 00:18 8

    можно мой сын будет пользоваться калькулятором, т.к. он не может запомнить таблицу умножения? (с) Да кому нужен красивый почерк?! Кто сейчас пишет руками? Вон сколько успешных людей с некрасивым почерком (с)
    Это реальные фразы от родителей одноклассников старшей дочери

  • 87 комментариев
  • Deutshland 19 мая 2021, 13:56

    @Apriori я в курсе, но писать красиво я так и не научилась, таблицу выучить можно, язык можно, но если у меня не получалось ровно, красиво и в линию писать, так и не получается до сих пор, это также , как не умение рисовать, танцевать,вязать и т.п. нельзя одновременно развить все способности до одинакового уровня

  • Ksenya 19 мая 2021, 13:58 1

    @Deutshland Так никто и не пишет каллиграфическим почерком. Это редкость. Но учат именно так. Главное разборчиво и по возможности ровно. В университете на лекциях сильно портится почерк.

  • Deutshland 19 мая 2021, 14:28 1

    @Ksenya я понимаю , учат как должно быть- но при одинаковой подаче материала результат разный, я считаю , что если не стоят руки - то не научишся

  • Chuchasonya 17 мая 2021, 00:20 12

    О многом задумалась всерьёз, а ведь все очевидно, на поверхности.
    Спасибо , очень актуальная и важная статья.

  • zolu6ka 17 мая 2021, 00:52 1

    Вс вепно

  • Tanyamasik 17 мая 2021, 04:46

    Спасибо!

  • Torri 17 мая 2021, 05:45

    Всё верно

  • Veronka 17 мая 2021, 06:21

    Что то в этом есть...

  • Комментарий удалён

  • Svan1 17 мая 2021, 06:39 7

    Воспитание никто не отменял, начинать нужно с себя.
    С текстом согласна на 50%.
    У меня сыновья учатся, уроки делают сами, фрукты и овощи едят и тп
    Да гаджеты , это гаджеты к сожалению присутствуют в жизни, но повторюсь воспитывать своим примером

  • lapysiia 17 мая 2021, 08:53 1

    І я погоджуюся на 50%

  • karapuz13 17 мая 2021, 07:20

    да,все верно написано

  • Alladr 17 мая 2021, 08:07 17

    Ця стаття стара, як світ, і по інтернету гуляє давно. На те, що дитині задовольняють негайно потреби, я б не стверджувала на 100%, не всі "супермами", я до прикладу, ледача мама, і якщо я чимось зайнята (читаю книжку, заліпаю в неті), то мої діти їдять що знайдуть, або що приготують. На рахунок почерку, в мене самої жахливий почерк і я за нього стільки відгрібала, що мама рідна, тому, коли я чую, щось від вчителів за почерк сина, то кажу, що можу показати свій))). А на рахунок навчання, може не діти розівчились вчитися, а дорослі, світ пішов, інтернет технології увійшли в наше життя, і це незворотній процес, діти під нього підлаштувалися, а дорослі не можуть, та система освіти, що є давно застаріла, і не відповідає сучасним вимогам, і не тільки шкільна, а й вишів. І молоде покоління завжди було погане, моя бабуся теж казала, що в мої роки вона і корову доїла і худобу доглядала, а я і мої друзі (покоління) тільки думаю, про те що б погуляти, і що з нас виросте. Просто світ змінився, і це потрібно прийняти і під це підлаштуватися, а не ломати руки, що то буде, поживемо побачимо.

  • 5 комментариев
  • lapysiia 17 мая 2021, 09:07

    @lapysiia І да,в кожного свій характер теж є,в одній сім"і,при одному вихованні дуже різними бувають діти в дитинстві і в житті потім по різному влаштовуються.
    Але батьків обов"язок дітей виховати людьми головне,а не ідеалів з гарним почерком.

  • Oksanat 17 мая 2021, 09:23

    @NEMO1 О да.... Честно признаться 7 лет назад у меня был кнопочный телефон, и я таскала ребенка на руках когда не хотел сидеть в коляске/согласна это не подвиг. Сейчас иду по парку в люльке играет классическая музыка/поддерживаю, но когда ребенку месяцев 9, а родители прикупили подставку под телефон и дитё пялится в мультики это уже перебор

  • Yulia2806 17 мая 2021, 09:51 1

    @NEMO1 Если мама хочет побыть с дитем - никакой смартфон не будет помехой))

  • Marina_Gifts 17 мая 2021, 08:07

    Согласна, очень согласна. Следуя за модными тенденциями чтобы быть "хорошей мамой", я допустила пару тройку ошибок ..сейчас исправляю:smile: тяжело, однако :grinning:

  • Chuchasonya 17 мая 2021, 09:25

    все совершают ошибки, не многие их признают и исправляют!

  • NEMO1 17 мая 2021, 08:10 11

    Родители сами делают своих детей такими(((
    Вместо того, чтобы развлечь чем-то ребенка, научить его познавать мир, мамашка сунула в зубы, месяцев с 6, планшет или смартфон и довольна.
    "Не ест....." Как приучили, так и ест.
    Если быдлородители считают ниже своего достоинства сказать спасибо\пожалуйста продавцу, кондуктору, человеку уступившему им место, человеку придержавшему дверь, то у них вырастают такие же быдлодети. А дальше по цепочке.
    Про культ ребенок-царек, ребенок-божество я вообще молчу.

  • 13 комментариев
  • Establishment 17 мая 2021, 09:59 1

    @IraLr )))

  • Yulia2806 17 мая 2021, 10:22 1

    @IraLr У нас в семье матом не говорят, но когда дочь была в классе второй или третьем, во время разговора ее и подружки проскочило несколько матерных слов. Притом, так это было сказано,как ,, прекрасная погода, не правда ли?,, Муж тогда ей спокойным тоном сказал: ,,ещё раз услышу - я никогда с тобой разговаривать не буду.,, Всё! С этого дня (сейчас в шестом классе) я от нее ничего подобного не слышала. Даже, когда слышу ее разговор с подругой, которая матом и говорит, и пишет - со стороны дочери никакого мата.

  • IraLr 17 мая 2021, 11:04 2

    @Chuchasonya Ну, по крайней мере, у нас так было с племянником и так у меня с дочкой, общая статистика мне не известна). Но другое дело, что сидеть и слушать маты я тоже не хотела бы и не собираюсь.

  • dogfriend 17 мая 2021, 08:26 8

    Вижу то, что хочу видеть)) шеф, все пропало))
    По такой логике дети из семей со сложными материальными обстоятельствами должны быть супер счастливыми, из неблагополучных, где за ними даже не смотрят, там мозгу самому надо развиваться)) конечно, это крайности.
    На самом деле, я вижу в своем окружении другую картину, где родители знают, что они авторитеты в семье и отаественны за всесторонне благополучие ребенка, где дети посещают спортивные секции, ходят на дополнительные занятия, участвуют в олимпиадах, строят мечты, общаются, на гаджетах родительский контроль. Учатся, развиваются, стремятся, наоборот у них больше возможностей достичь успеха.
    Крайности всегда были, есть и будут. Но не надо обращать всех под одну гребёнку.

  • Equitable1 17 мая 2021, 08:42 4

    Эм... доля правды есть, но полностью согласиться не могу... никогда не ставила детям рамки... не запрещала гаджеты... в нашей семье не принято отбирать у детей их же вещи (если, например, телефон подарен/куплен ребёнку, это его телефон и он распоряжается им как ему угодно)... У детей нет каких-то фиксированных обязанностей (например, пылесосить или поливать цветы на постоянной основе), у них практически всё есть (если я знаю, что дочь что-то хочет/просит, и я могу купить - покупаю, без повода)... а вот режим дня есть и был с самого рождения... Но при этом дети умеют учиться и учатся сами и на отлично...

  • 15 комментариев
  • Chuchasonya 17 мая 2021, 11:39

    @Ksenya Вы ошибаетесь. Никто корону ему не надевал.
    Не стоит анализировать чужих детей , не зная их. Я рада, что у вас такой прекрасный сын. Правда в том, что идеальных не бывает. Более того, скажу вам, что , возможно, наш намного лучше вашего, просто возраст такой. Никто не знает. Здесь всегда все про чужих детей больше знают!

  • Chuchasonya 17 мая 2021, 11:40 3

    @Ksenya У вас еще дочь растёт. Как правило, таким " мудрым" мамам Бог посылает все то, что они рассказывают о чужих детях. Удачи и прощайте.

  • Ksenya 17 мая 2021, 11:43 3

    @Chuchasonya В чем лучше? Вы ж сами написали что выросло чудовище. Или как там было по тексту. Комментарии удалены. Поэтому не могу показать. Мы не сравниваем детей. И я знаю только то что читала.

  • Marishe4ka 17 мая 2021, 08:45 3

    Все зависит от учителя, преподавать тоже надо уметь. Абы как провести урок, пробубнеть новую тему, а потом говорить "дети ничего не понимают, вот в наше время были умнее" не правильно
    А по поводу гаджетов... А сколько взрослых в них залипает? На этом же форуме, без интернета элементарных вещей не могут,вон те-же задания домашние спрашивают, это типо они так хорошо учились, что сейчас ни бум бум?)
    А на счёт улицы, не у всех есть хороший двор, где можно спокойно отправить ребёнка бегать целый день, а самой сидеть дома заниматся делами.

  • 5 комментариев
  • NEMO1 17 мая 2021, 09:21 1

    @Establishment Оооо, про такой кулинарный "шедевр" я еще не слышала)))

  • Marishe4ka 17 мая 2021, 09:58

    @NEMO1 Так я же пишу совсем о другом, когда реально какой то продукт не нравится, а его родители пытаются впихнуть,заставить и тд.

  • NEMO1 17 мая 2021, 10:09

    @Marishe4ka Значит я не правильно Вас поняла) Не дочитала до конца)

  • mandry 17 мая 2021, 08:48 3

    Явибачаюсь, це ваш допис?
    Якщо ні, то можна ссилку на джерело.
    Дякую

  • Oksanat 17 мая 2021, 09:39

    https://zaxid.media/post13_26389

  • Oksanat 17 мая 2021, 09:46

    @Oksanat А прочитала на сайте психиатра https://m.facebook.com/le.homm

  • Kaseta 17 мая 2021, 10:19

    @Oksanat Очень удивилась, спасибо, такой маркер для психиатра...

  • Marchelka 17 мая 2021, 09:01 1

    Спасибо за полезную информацию!

  • Tata4ka 17 мая 2021, 09:04 1

    Прочитала с большим интересом, сравнивая и примеряя на своего ребенка - все же меня воспитывали еще по тем правилам, что много телевизора вредно(сейчас это гаджеты), есть Хочу - а есть Надо - сыну не часто даю поблажки - я злая мачеха)))).

  • InSel 17 мая 2021, 09:05 1

    Благодарю за статью.

1 2
Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб