Найчастіше від шахрайства страждають покупці, коли переказують гроші на картку невідомим.
Але деякі шахраї дурять продавців.
- Ніколи, за жодних умов не повідомляйте нікому жодних даних (дату народження, номер паспорта, телефон, підключений до банкінгу, секретне слово-пароль), крім номера картки для оплати товару.
- Ніколи не повідомляйте нікому коди та паролі, що надходять у смс від банку. Знаючи ваш номер телефону, прив'язаний до банкінгу, шахраї дзвонять, представляються співробітниками банку і, нібито для завершення переказу грошей на вашу картку, просять пароль, що прийшов у смс. Отримавши цей пароль, вони знімають із вашої карти суму — деякі банки дають таку можливість навіть без картки. При листуванні в особистих повідомленнях можливість такого обману сягає нуля. Шахраї не мають способу дізнатися ваш номер телефону, прив'язаний до банкінгу.
- Щоб не ризикувати при відправленні товару післяплатою, домовтеся з покупцем про передоплату у розмірі вартості пересилки.
- Деякі шахраї використовують так звану "схему трьох". Шахрай бере у продавця реквізити, які, у свою чергу, передає для оплати третій особі — нібито для оплати за товар, оголошення про продаж якого виставив десь сам шахрай. Третій перераховує гроші на карту. А товар ви відправляєте шахраю за адресою, яку він надав. Таким чином, ви отримуєте гроші, але людина, яка надіслала вам гроші, не отримує товар. Це може призвести до блокування вашої карти та більш серйозних наслідків.
Уникнути схеми трьох можна двома способами:
- налаштувати отримання оплати через Кашалот - заповнити реквізити своєї картки, таким чином оплату зможе здійснити тільки людина, яка має доступ до облікового запису покупця,
- не надсилати товар та не приймати оплату у покупців без рейтингу (або з поганим рейтингом), якщо прізвища відправника грошей та одержувача товару не збігаються.