Ваш найщасливіший малюк! (Методика Харвей Карпа)

Дорогі мамусі і татусі ! Нещодавно блукаючи просторами інтернету в пошуках цікавої інформації  для батьків, мені на очі потрапив один фільм, який повністю змінив мій погляд на дітей, на манеру спілкування з ними, допоміг краще їх зрозуміти. Ось посилання на вільний і безплатний ресурс, де Ви зможете завантажити собі його на домашній ПК. Я майже впевнена, що Ви почерпнете з нього дуже багато цікавої інформації.   The Happiest Baby And The Happiest Toddler http://www.ex.ua/view/7472377 Російський дубльований переклад.

 

Відомий педіатр американської школи медицини Харвей Карп, зі стажем роботи більш як 30 років навчить Вас зрозуміти Вашу дитину та її потреби.

 

Видно з фільму, що він дійсно педіатр від Бога, його підхід просто вражає: за секунди находить спільну мову з дітками, моментально їх заспокоює.   А тепер поясню чим вразив фільм, а точнішне в деталях пройдусь по 2 серіях, щоб Ви оприділились варто Вам його переглядати чи ні. 

ФІЛЬМ ПЕРШИЙ

Розрахований на батьків з дітьми від 0 до 3-6 місяців. Дуже рекомендую подивитись також «вагітним  парам» :)  У кожного з батьків були такі періоди в житті (восновному перші 3 місяці життя вашої крихітки), коли Ви не могли заспокоїти своє новонароджене дитя. Воно плакало....могло плакати годинами...Пригайдате як сильно це гнітило Вас?! Відчуваєш себе жахливо, тому що не можеш зарадити цьому. В такі періоди можна запросто впасти в післяродову депресію чи відчути себе нікудишньою мамою. Раніше я думала (мабуть як і багато з нас), що цей період просто треба пережити. Але після перегляду фільму мої погляди помінялись. Тобто фільм дасть реальні рішення проблем плачу. Ви отримаєте навики заспокоєння дітей.

Основні концепції (термінологія фільму):

1) 4 триместр (після трьох триместрів вагітності); 2) Вроджений рефлекс заспокоєння («виключатель» дитячого плачу- навіть таке є ;) 3) 5 прийомів для заспокоєння:    1. Пеленання (імітація розташування в матці);    

2. Положення на животі чи боку;    

3. Білий шум чи просте «шикання» (інтуєтивно цей звук використовує майже кожна мама);    

4. Колисання (не таке, щоб відпадали руки;) )    

5. Смоктання (навіть є порада як навчити дитину брати пустушку).   Використовувати 1 чи всі 5 прийомів одразу залежить від обставин та особливостей вашого малюка. Чесно кажучи, я зачарованими очима дивилась на лиця заспокоєних діток, як на чудо... Подібного я раніше не бачила. Це як дивовижні секрети заспокоєння!    

ФІЛЬМ ДРУГИЙ Орієнтований на батьків з дітками від 8 місяців і десь до 2-5 років (залежно від мовних навиків дитини). Фільм дає відповідь на питання, що робити якщо ваш малюк розсердиться, засмутиться чи просто почне «показувати свій характер».

Три ключові моменти фільму:

1)    Ваш малюк – «печерна людина» :) А ви хіба не помічали, що він ходить як вони, говорить так, а коли злиться то може звіріти? :)

2)    Універсальне правило спілкування з дитиною назване автором «правилом фаст фуда» ( полягає в тому, що треба вислухати малюка і повторити з таким же настроєм та мімікою його слова, наче перепитуючи чи правильно ми його зрозуміли. Показати, що нам не байдуже до його проблем і ми вміємо слухати).

3)    Розмова на зрозумілій дитячій мові Якщо ваша дитина загубилась в джунглях своїх емоцій, то в такий момент дуже важко до неї достукатись. Спершу треба відчути себе в її «шкірі» і за допомогою мови пробувати виводити його в цивілізований світ. Як навчитись говорити «Дитячою мовою»?  

Основні принципи:

1.    Вживайте короткі фрази; 2.   

Повторяйте їх допоки не налагодите конакт з дитиною;

3.    Ваш голос та міміка мають відповідати стану дитини, спробуйте налаштуватись на її «хвилю». Дитяча мова це не тільки найкращий спосіб заспокоїти засмученого малюка, але й спосіб запобігти агресії з його сторони. Якщо ж вона не спрацює, тоді ви можете:

1.    Спробувати обійняти дитину;

2.    Відволікти чи спробувати найти рішення проблеми;

3.    Вийти на одну хвилину чи деякий час просто не звертати на дитину увагу.

Відповідь на запитання як уникнути істерик чи спалахів агресії:

1. Уникати проблемних ситуацій, які швидше за все не сподобаються вашій дитині;

2. Підтримувати гарні відносини і спілкуватись на протязі всього дня;

3. Правило «парковочного автомата» - приділяти дитині увагу періодично словом, поцілунком і т.д.   

Методи реалізації правила:    а) Пліткуйте (наприклад, мама хвалить сина татові, і вони роблять вигляд що не помічають, що дитя їх чує; адже ми схильні більше вірити тому, що почули випадково чи підслухали);   б) Дурачтесь (при тому в ігрі піддавайтесь дитині, або ж просіть у нього «допомоги», це буде розвивати у дитини відчуття власного Я);

4. Навчити дитину терпінню.

Ось такий вийшов короткий конспект по фільму. Але звичайно краще один раз побачити ;)   Я знайшла його занадто пізно, і ще не мала можливість використовувати на практиці цю методику, адже період «безпричинного крику новонароджених» ми уже переросли, а до періоду істерик ще не доросли ;)))) Якщо ж хтось спробує приміняти цю методику, чи уже користується нею на практиці, буду дуже рада послухати ваші відгуки, або ж просто враження про фільм. Судячи з фільму – методика дійсно працює ;)   Приємного перегляду!           

Доречі сайт педіатра Харвей Карпа http://thehappiestbaby.com/

Темы: Виховання і психологія


Теги: воспитание, развитие, режим, агрессия

11 комментариев

  • yaptitsa 30 июля 2011, 08:50

    - "Ваш малюк – «печерна людина» :) А ви хіба не помічали, що він ходить як вони, говорить так, а коли злиться то може звіріти? :)"

    все, після цього пішла скачувати - я хочу цей фільм!!!!!!
    Дякую, Мар'яся!!!!

  • Комментарий удалён

  • Maryasya 4 августа 2011, 19:14

    :)))) Світлана, невже ви теж побачили схожість?
    Нема за що дякувати. Сподіваюсь, фільм вас не розчарував.
    А то я тут так нахвалила ;)))

  • Finnka 30 июля 2011, 09:08

    Дякую! Так цікаво! Обов'язково скачаю !

  • Елена 30 июля 2011, 09:26

    Чудесный фильм!!! Вспоминая наши первые месяцы - бесконечные крики - можно было бы все решить легче, имея такое пособие под рукой!
    Большое спасибо за ссылочку!!!

  • Maryasya 31 июля 2011, 22:29

    І я про те ж. Шкода, що раніше не знайшла цей фільм (
    Ми заспокоювались в основному виключно п'ятим прийомом = висіли на груді ;) Тільки от після перших місяців такого заспокоєння у мене було враження, що ось моє життя закінчилось ;))) Прогулянка на вулиці поки дитя спало в колясці - було наче виходом у світ ;)))
    А насправді дитину можна заспокоїти і без допомоги мами. Це може зробити тато чи бабуся. Мамі реально потрібно хоча б півгодини на день для себе. Інакше морально дуже тяжко, навіть якщо дитина дуже бажана. Не випадково, що саме в цей період трапляються депресії.

  • Комментарий удалён

  • i_gra_ 31 июля 2011, 16:22

    Ссылка чудесная! Спасибо!! Пользовались детским языком и правилом паркомата скорее интуитивно.Что касается отзывов о методике лично мне кажется у нее только один недостаток - в общественных местах не всегда есть возможность и время ею пользоваться. Хотя, это скорее не недостаток методики , а проблема нашего менталитета. Представьте себе глаза педиатра участкового, если ребенок при виде стетоскопа начинает истерику, а вы начинаете так с ним разговаривать...а у врача еще очередь таких как вы человек надцать...))))

  • Maryasya 31 июля 2011, 22:10

    :))) Уявила..
    Чесно кажучи нічого аж такого страшного в дитячій мові чи самій методиці не побачила. У випадках, коли істерика затягується на півгодини і більше "всі методи хороші", головне щоб спрацювало.
    Картини, коли дитя в істериці падає на землю, чи б'ється об що попало головою - для наших людей, то нормально.. а коли мама починає говорити з дитиною на одному рівні - то неправильна мама ;)))
    Взагалі тут треба вирішити, що для вас важливіше: що люди скажуть чи збережена психіка вашої дитини, мир та спокій у сім'ї?

  • Ymkaa 5 августа 2011, 18:57

    нужно посмотреть этот фильм

  • Анна 23 декабря 2011, 21:24

    Через свою постійну зайнятість не помітила ваш пост:( Мені теж дуже подобається підхід Х.Карпа. Вперше я подивилась його фільм ще два роки назад, коли малій було лише місяць. Але справжнім відкриттям для мене став його підхід до істерик дитини 2-3 років. Сестра порекомендувала і дала подивитися диск з фільмом "Самий щасливий малюк в кварталі". Так що знімаю перед вами шляпу - за перший виставлений пост:)!!!

  • Дарья 23 декабря 2011, 21:38

    О, як раз маю час проштудіювати =)) Сподіваюся, що перші три місяці спільного окремого життя пройдуть у відносній тиші і злагоді.

    Дякую!

  • norry 24 августа 2012, 16:44

    Сегодня скачала и посмотрела первую серию - удивительно, но мы сами того не осознавая делали почти так как советует Харвей Карп. Дочка успокаивалась, если мама клала её себе в слинг ССК , получалось почти то положение, в котором были детки в фильме, и ходила и жжжужала и фен включала, и небольшая качка была. Вот только с соской у нас не сложилось - грудь её с лихвой заменяла и с пеленанием.

Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

Вернуться в Клуб