Тема просто поговорить, поделиться мнениями. Вопрос в теме - как вы считаете наличие смартфона или другого гаджета с интернетом в раннем возрасте (до 7 лет) как-то сказывается на ребенке или нет? Знаю, что заграницей детям так рано телефоны не покупают, а если у кого-то они и есть, то приносить их в школу запрещено. Как-то у нас в классе поднимался вопрос о телефонах. Сейчас главный аргумент - всякое может случится и с телефоном ребенок хотя бы будет на связи. Но это сейчас, а дети ходили со смартфонами, начиная с 1-го класса и раньше. И вместо того, чтобы играть и общаться на перемене, каждый смотрел в свой экран(слова учителя). Но я сейчас не только про школу, а в целом. Не жалеете ли вы, что рано купили или не купили ребенку гаджет?
klausS 23 января, 17:05 5
до 3 класу був звичайний кнопочний телефон для школи.
1 раз дали смартфон - реально кожну перерву в телефоні стирчала за словами вчителя.
А так напевно років з 5 в неї був планшет 1год на день. Це була домовленість одразу. І тільки в свої ігри вона грала. Ніякого ютубу і тд
зараз 11 років - вівторок, чт - 1 година компа на ігри, в телефоні залипає довго. але використовує для малювання ну і чат з подружками в вайбері. На вихідних має 2 години компа - хоче одразу, хоче розділяє. Більше не дозволяю бо вона малювала б день і ніч, а це все телефон.
klausS 23 января, 21:56
А загалом я 120% впевнена, що вона вимкне коли пройде час. Вона навіть сама собі ставить таймер. Ми інколи її залишаємо, самі з чоловіком по магазинах - то ми приходимо, мала вже займається своїми справами
Svetka82 24 января, 09:30
Alen_a 24 января, 10:23
Kowwka 23 января, 17:23 10
Отношусь резко негативно. Особенно в возрасте до 7 лет.
Но, сейчас время такое, что без них никуда. Поэтому после 7 лет, дозированно- можно
AnnaMihaylova 23 января, 17:32 3
Против,против и еще раз против!Я своей телефон вообще в руки не давала,мультики на телевизоре.А потом когда ей было 7,5 купила себе новый телефон и старый отдала ей.Это как раз год назад было.И жутко пожалела.Знала бы,не за что не дала ей телефон!Зависима теперь от него жуть!Но правда потом начудила,что я конфисковала телефон и уже неделю без него)
AnnaMihaylova 23 января, 18:20 2
klausS 23 января, 21:59 1
В мене знайома є то в неї мала 9 років вона прям живе в телефоні. В школі не вчиться, всі перерви в телефоні, їсть з телефоном, робить домашню роботу і за це гроші отримує і вкидає їх в гру. Вчитель просто в істериці від неї. І оце її мамаша знаючи все це, роблячи за неї уроки, нічого не забороняючи вічно її сварить, каже ой що робити. І потім в кінці видає, ну оце ж в неї день народження - то хочу їй новий телефон подарувати. Занавєєєєєс
klausS 23 января, 22:00 3
Комментарий удалён
Cara_Mel 23 января, 21:35 14
vikingviking 23 января, 21:48
Cara_Mel 23 января, 21:58
Nika_147 23 января, 18:08 2
Младшему скоро 8.
Гаджеты 6-7 часов в день, этог минимум
5 часов уроки в школе,
1-2 часа домашка
1-1,5 часа дополнительные занятия.
ну и игры/мультики немного.
Реалии нашего времени
mariwka2209 23 января, 22:48
А гуртки? В нас 2 години тренування, ще хвилин 40 дорога туди - назад. І так кожного дня. В суботу і неділю взагалі 3-х часові тренування, зранку.
Nika_147 24 января, 15:25
Nadija87R 23 января, 18:08 5
Різко негативно
Wild_fairy 23 января, 18:33 5
почитайте книгу Райнера Пацлафа "Застывший взгляд". Вона є у вільному доступі, щоправда не знаю чи є українською. Дітям дошкільного віку те точно не треба, для розвитку їм цілком достатньо навколишнього середовища і ігор з реальними об'єктами. В школі дозовано і не як засіб позбавити себе надмірної вимогливості дитини, щоб сіла і відстала. Загалом про це досить багато досліджень і з точки зору розвитку когнітивних процесів, мислення, сприйняття світу, і з точки зору впливу на пізнавальну та дослідницьку активність дитини. Дорослим досить важко запропонувати альтернативні варіанти розваг, бо то і вигадливість, і необхідність заводити коло друзів з дітьми і підтримувати спілкування, і гроші, сама морока одним словом. Та зараз дорослі і свій відпочинок не надно здатні урізноманітнити часто-густо
Olya_lya 23 января, 18:46 6
Зараз час технологій і нічого з цим не вдієш.
Якщо думати як було колись то навіщо тоді прогрес - скажем так побутова техніка такош шкідлива але ми нею користуємось. В мене телефон появився в 18 років, а в сина могу планшет крутий в 3 роки :smiley:, в мене в школі було пару компів на всіх а навчилась працювати за компом в інституті, а син зараз в 12 років своїх має крутий ігровий ноут і щось там створює якісь скіни малює до ігор та ще й продає їх в школі :smiley:
Тут не має + чи -, це наша реальність
Olya_lya 23 января, 19:05 3
Emma____ 23 января, 19:30 5
+++ много чего вредно но в наше время мы это используем
Alen_a 24 января, 10:28 1
Дитині в 11 років за 6 місяців, як почалась війна одразу поплила постава, тому 1 рік взагалі була без телефону та записала на фітнес та басейн, щоб вплинути фізично на спину.
Torri 23 января, 18:59 1
Для зв'язку в школу і на вулицю достатньо кнопочного, вдома є сенсорні. Але вже 3 роки онлайн, то що ти зробиш(( а після ж хочуть в ігри як звичайно. І ніхто не сміється з кнопочного з друзів, є доречі дуже круті, я старшому (9) купила диско музичний, там громкий динамик і світломузика по контуру- кнопочний. То всі в захваті з такої диковинки))
samsanty 23 января, 19:05 3
В мого 7-річного сина немає власного тел. Даю йому свій робочий пограти в ігри. На ноутбуці, підключеному до тв, дивиться мультики, ютуб (щоб я бачила контент, який споживається), фільми. Для зв'язку в школі в разі потреби - поки це вчитель. В подруги син у польській школі в 2му класі, в нього маленький кнопочний телефон з екстренними номерами мами і тата.
samsanty 23 января, 19:14
Як на мене, гаджет - незамінна річ, особливо в довгу дорогу в авто, або коли я працюю (чи навчалась) і дуже зайнята, треба, щоб ніхто не відволікав. І якщо не слідкувати, то там вже переглядаються блогери з матюками і огляди хоррор-ігр, та і на зір погано впливає.
Emma____ 23 января, 19:27 6
дочка в 4-м классе, имеет с 5-ти лет смартфон, с 6-ти планшет и забрала мой старый ноут. Я за гаджеты, 21 век. В Польше дети имеют телефоны в 1-м классе и носят их в школу, в Германии так же. В Канаде ( не могу сказать за все школы но то что знаю) в 1-м классе планшеты вместо книг. Есть взрослые дети и конечно гаджеты были у них попозже, но это время было такое и было ограничение просмотра потом нервы психи. Младшей не запрещаю, хоть 24/7 но определенные вещи должны быть сделаны, делу время потехе час. Успевает все сделать и 24/7 не сидит в гаджетах, надоедает и она находит другое занятие
Chuchasonya 24 января, 10:10 3
І в Канаді, і в Америці в школах діти про зошити і книжки майже нічого не знають) Я вам більше скажу, мій племінник навчається в Канаді у ВНЗ) замовляє книжки з Украіни) і він єдиний на курсі, хто паперові книжки читає)
R9bina 24 января, 17:39
Emma____ 29 января, 10:38 2
в Германии живет подруга, в школе куда ходит ее сын дети с телефонами ( 1 класс). На уроке табу так и это и у нас тоже.
EvgeniaEvgenia 23 января, 21:48
До 8,5 лет был только мой телефон иногда и по немногу. В школу с часами ходил. Потом получил свой телефон, но с род.контролем и условием адекватного поведения. Вдруг слетает с катушек сразу на неделю-две-месяц урезаем функции до минимума.
Скоро 11 лет. Зависимости нет. Да, он много проводит времени за компом и телефоном, но с целью развития и роста. Играет недолго, надоедает. С друзьями может поиграть по сети. А так большая загруженность не позволяет поселиться носом в экране)
Так что для малышей я против, а для детей постарше и с пользой - только за)
iryna_b 23 января, 22:48 7
Я за гаджети
Kowwka 24 января, 10:19 1
Kowwka 24 января, 10:45
iryna_b 24 января, 14:42 1
Nirvanka 24 января, 00:12
У двоих планшеты, почти 3 и почти 7 , родительский контроль, забираю, всё на паролях, условия, учеба и т.д И сами выключают , убирают и играют игрушками, сами по себе очень активные, общительные , не без истерик и слез как и у всех. Я ЗА , Но в Меру, нужен контроль , на улице никаких телефонови т.д Если бы не школа онлайн, часы бы купила или кнопочный
sladkaa 24 января, 00:23 4
Первое слово которое идёт ответом на ваш вопрос - УЖАСНО.
Моя получила смартфон в 5 классе и сразу знания скатились на 0. И хотя я слежу что б не засиживались, все равно хоть на уроке, хоть после - зависает в тупых видео ютюба, тиктоках, разных сайтах...
Я б забрала, но... Английский чтение присылают на телеграм, если контрольная, самостоятельная то сразу после написания нужно в классрум... Дз тоже отсылается смартом в коассрум ...
Хоть камеру ставь в детской что б уроки проходили нормально, а не в телефоне в тиктоках ...
Пока сама занималась с ребенком, он больше знал. Онлайн уроки толком ничего не дают. Мозг отключен(((
mandry 24 января, 07:15 4
Я просто приведу вам приклад , літо день народження, шашлик, декілька сімей, діти одного віку. Можна телефони? Батьки продвинуті, беріть, але час обмежений , півгодини проходять, папа, продовж, ну добре, ще, потім зі сльозами, психами.
Нарешті ці випрошування скінчилася остаточно. Діти відклали гаджети.
Футбол, довелося і батькам піднятися, бандбінтон, потім вони нарешті самі почали грати в якусь рухливу гру.
Дітям по 8 років, нажаль часи довоєнні.
Я проти заміни гаджетами спілкування живого, в себе на дачі для дітей правило: телефони на камін. Тоді я чую сміх, іронію, м'яч, плач, живу музику оточення. А так, всі по норах. Так і на перервах в школі.
Нажаль ми заміняємо реальність для наших дітей створеним кимось контентом, і найгірше, що нам так зручно. Замість спілкування і гри з дитиною сказати Можна.
Багато написала. Я за золоту середину
Svetka82 24 января, 09:32 4
Самое обидное, что многие против, но все дети с гаджетами( То есть это плохо, но всё равно куплю
Chuchasonya 24 января, 10:01 4
Я не проти. Телефон донька має з 5 років, планшети- з 1 року. На них вона дивилась те, що я ій включу- це були розвиваючі мультфільми, навчальні передачі, різноманітні ігри на логіку ( по віку). В неі немає залежності . Тобто, якщо ій треба- вона користується. Але ж як багато вона з того всього знає! Я, перечитавши мільйон книжок, не знаю того всього, що знає вона. До всього треба підходити з розумом. Звісно, зараз буває, що дивиться заборонене щось, але ж вік такий- все цікаво, стараюсь з нею спілкуватися на ці всі теми. В школі обовязкова умова- мати при собі заряджений телефон. Вчора питала у вчительки, чи не сидить моя в телефоні на перервах. Заспокоіла: моя бється з хлопцями, все нормально)))
До речі, зараз я ій встановила фотошоп- нехай поки сама розбирається, влітку буду шукати школу для дітей по вивченню графічного дизайну. Розумієте, час не стоіть на місці, не можуть сучасні діти жити так, як ми колись жили. І останнє, найголовніше: коли ви переймаєтесь тим, що дитина в телефоні, то просто оцініть, скільки часу ви самі проводите в ньому. А діти- то є наше відображення.
Kowwka 24 января, 10:02 2
А что вам обидно то? Каждый сам строитель собственного счастья
Oceanlover 24 января, 10:12 2
Та не обіжайтесь))
Olya_lya 24 января, 10:39 6
Я вам скажу так, чим більше забороняти щось - тим більше хочеться і починаються скандали і обіди на батьків.
Мій знає що може сидіти в гаджетах коли має час, і не потрібно ховатись щоб батьки не бачили або ж випрошувати в друзів пограти. Доречі в нас в школі є такі "бізнесмени" що дають пограти в гру за гроші якраз тим кому бать не дозволяють гаджети брати , тому ті гроші що дали на булку то йдуть напосидіти в телефоні "товариша" а ви і знати не будете
S0909 25 января, 14:21 1
Чим більше дитині щось забороняти, тим більш вигадливими вони стають, щоб нас обдурити
S0909 25 января, 14:23 1
Olya_lya 25 января, 14:31 3
А що гаджет якось впливає на успішність дитини? Раніше гаджетів не було ще як я ходила в школу і не скажу що тоді було багато відмінників, зараз діти більш обізнані і кмітливіші ніж були ми
SVET333 24 января, 11:45
Взагалі погано. Я намагалась обмежувати, але дійсно вони находять вихід і сидять в чужих гаджетах.
В мене дитина в'яже крючком, плете з бісеру шедеври, тільки завдяки планшету. Зв'язала шапку, рукавиці, шарф, в цьому всьому ходить до школи.. Ну я задоволена:blush:
Батьківсьуий уоетроль стоїть по 1 годині.. Але якщо уроки онлайн, плюс завдання в клас румі, невиходить сильно обмежувати її
Justyna 25 января, 10:39
В моїх немає власних гаджетів, 7 і 9 років. Є планшет і ноут бук для дистанційного навчання. Грають півгодини в день, на вихідних годину.